Колишню начальницю ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області підозрюють у неналежному виконанні службових обов’язків

20 ЖОВТНЯ 2023, 10:58

2812

Колишню начальницю ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області підозрюють у неналежному виконанні службових обов’язків

Надія Чіпак.

Як інформують у прокуратурі області, чиновниці вже повідомили про підозру. Мова йде про колишню начальницю Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області за фактом неналежного виконання службових обов’язків, що призвело до безпідставної безоплатної приватизації земель сільськогосподарського призначення (ч. 2 ст. 367 КК України).

За даними слідства, підозрювана внаслідок неналежного виконання службових обов’язків у 2019 допустила без належних підстав безоплатну передачу з державної у приватну власність двох земельних ділянок, призначених для ведення особистого селянського господарства площею 4 га, розміщених на території Коропського району Чернігівської області.   

Загальна вартість незаконно переданих земель сільськогосподарського призначення становить понад 800 тис грн.

У ДБР уточнили: схема щодо земель була реалізована у 2019-2020 роках, після внесенням змін до земельного законодавства.

Посадовиця незаконно оформила документи щодо безоплатної приватизації земельних ділянок на підставних осіб. Причому земельні ділянки «надавались» малозабезпеченим по декілька разів, хоч це і заборонено законодавством. Таким чином незаконно було роздано близько 60 га державних земель.

Досудове розслідування здійснюється слідчими п’ятого слідчого відділу (з дислокацією у місті Чернігові) Територіального управління ДБР, розташованого у місті Києві.

Зауважимо, що це вже не перший випадок за останні 2 роки, коли чиновницю підозрюють у нечистоплотних намірах. Так, ДБР затримувало тоді ще заступницю начальника Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області під час спроби дати хабар слідчому ДБР.

У 2020 працівники Теруправління Бюро почали розслідування у справі щодо зловживання владою службових осіб Держгеокадастру Чернігівщини, в якій посадовиця була однією з фігуранток.

17 вересня 2021 чиновниця запропонувала $5 тис слідчому Теруправління ДБР Києва за закриття кримінального провадження щодо неї.

30 вересня 2021 року посадовицю затримали «на гарячому» безпосередньо під час передачі хабаря слідчому ДБР біля будівлі Теруправління Бюро у Києві.

Тоді у начальника Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області Олександра Старченка була єдиною заступницею-жінкою Надія Миколаївна Чіпак.

Саме вона вказана на офіційному веб-ресурсі відомства в розділі «Керівництво», як перша заступниця. З 2022-го вона стала виконувати обовʼязки керівника (скрін додаємо). Що досі і зазначено на сайті відомства.

Керівництво Геокадастру в Чернігівській області

«Час Чернігівський» зателефонував до управління Держгеокадастру. Там нас запевнили: Надія Миколаівна ще зранку була на роботі, заходила в кабінет і розписувала документи. Згодом збиралася на нараду. Однак, точніше це можуть сказати у приймальні, де, попри всі намагання ніхто слухавки так і не взяв.

Щодо особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, припускається невинність до того часу, поки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому законодавством, і встановлено вироком суду, який набрав законної сили.

 

Джерелопрокуратура Чернігівської області

"Час Чернігівський" писав про резонансні корупційні справи на Чернігівщині:

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів