Калорійність, як в пелетів, і практично немає зольності: смолинський торфобрикет - найкращий

Лют 06, 13:07

1318

Смолинський торфозавод філії ДП "Чернігівторф" замовив свіжу лабораторну експертизу в українській інспекції "Укрінспаливо", яка підтвердила найкращі показники якості торфових брикетів з Чернігівщини. 

Так, при допустимій нормі зольності в 23% торфобрикет із Смолина має лише 15,1%. А калорійність - як в паливних пелетів - 4290 ккал/кг при нормі 3500. 

Навідміну від вугілля торфобрикет не залишає шкідливих домішок, а рештки продукту згорання можна використовувати як добриво.

Як повідомили на тофозаводі, у зв'язку зі зниженням платоспроможності серед населення та важким фінансовим станом в багатьох громадах, які є клієнтами заводу, ціну на торфобрикет знижено до практично собівартості. Відтак, замість 3310 грн/т ціну на заводі опустили до 2970 грн/т. 

"Ми пішли на зустріч людям і знизили ціну до мінімальної, - пояснила директор торфозаводу Валентина Огієнко. - Зараз війна, всім важко, тому працюємо, щоб забезпечити доступним паливом якомога більше споживачів".

Смолинський торфозавод у 2022 році попри всі складності виплатив до бюджетів різних рівнів близько 3 мільйонів гривень податків. Підприємство рентабельне, не має заборгованості і готується до наступного сезону заготівлі фрезеру.

"Час Чернігівський" знімав відео про торфозавод: У Смолині 35 років виробляють торфобрикет: як живе підприємство і чи готова громада підставити плече.

Схожі новини

Вiдео

У палаці культури Чернігова виявили склад гуманітарної допомоги, частина - із простроченим терміном

Бер 21, 20:31

На Чернігівщині СБУ ліквідувала нарколабораторію - ділки збували психотропні речовини в особливо великих розмірах

Бер 21, 18:21

Як буде сіятися цього року Прилуччина: як впливає на це гуманітарне розмінування та цукровий буряк?

Бер 21, 17:22

У Чернігові п'яний сумчанин їздив за кермом вантажівки

Бер 21, 16:38

Фото

У громаді на Чернігівщині висадили дві тисячі сосен

Бер 21, 15:57

Спецпроект

Що потрібно і малим, і великим: розмова з тими, хто залишився працювати на Чернігівщині

Бер 21, 15:38

Вiдео

Масштабні пожежі охопили Чернігівщину через спалювання сухої трави і сміття

Бер 21, 13:56

ТОП-переглядів