У Смолині 35 років виробляють торфобрикет: як живе підприємство і чи готова громада підставити плече

Вер 28, 17:44

1084

Запасів торфу на одному з найбільших родовищ Чернігівщини вистачить як мінімум на 80 років. Про це запевняють шахтарі зі Смолина. Один із наймолодших заводів в Україні відзначає 35-річчя створення.

Проте зараз працівникам особливо не до святкувань. Дуже багато роботи. Попереду зима. Та й вже кілька років смолинці борються за збереження підприємства.

"Повна потужність заводу 30 тисяч тон на рік. На 80 років вистачить. Найбільші запаси в Україні і найкращий торф. Зольність мала. Тому за це завод борються", - каже Андрій Страхов, голова профкому заводу.

"Ми живемо ці 7 років як на пороховій бочці. Я їзжу відбиваюсь, і всі знають про це. Я рада, що ми зберегли це. Я дякую вам, що ми стали однією родиною", - розповідає Валентина Огієнко, директорка заводу.

Якщо раніше шахтарям зі Смолина доводилося оббивати владні коридори, то зараз ситуація змінилася. Привітати з нагоди створення торфобрикетного заводу приїхали перші особи області  - начальник обласної військової адміністрації Вячеслав Чаус та голова обласної ради Олена Дмиренко. Вони звернулися до уряду, аби підприємство передали з державної власності в комунальну – Гончарівській громаді. Це дасть змогу не просто зберегти завод, а й розвивати його.

"Рухаємось далі на шляху, щоб завод був переданий до комунальної власності. Такий власник буде ефективний кожен з вас буде залучений до управління і відновлення цієї галузі", - заявив В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

"Одностайна позиція щодо підприємства з адміністрацією. Бачення однакове. У вас місцева потужна громада, і староста, і голова, які готові підставити плече завжди", - каже Олена Дмитренко, голова обласної ради.

Гончарівська громада готова прийняти завод. Адже він знаходиться на її території. Наразі ж громада оговтується після навали рашистів і серйозних обстрілів.

Після ремонту запрацювала амбулаторія. Відновлено котельню, в якій було вибито вікна та пошкоджено стелю. Вона вже готова до старту опалювального сезону.

В розпалі ремонт покрівлі на найбільш постраждалому від обстрілу багатоквартирному будинку селища. У місцевому ліцеї теж тривають відновлювальні роботи. Облаштовують тут і укриття та замінюють вікна.

"Час Чернігівський" повідомляв про відновлення виробнитва на торфозаводі у Смолині: на Чернігівщині торфозавод відновив виробництво брикету.

Схожі новини

Вiдео

"Мисливець": як у 54 роки чоловік приїхав з Франції і пішки дістався Чернігова, щоб боронити місто від рашистів

Гру 09, 17:49

У Новгород-Сіверському районі тепер можна отримати документи, які посвідчують особу громадянина України - запрацювала ДМС

Гру 09, 15:15

Скільки дров заготовили і зберігають на складах лісгоспів Чернігівщини?

Гру 09, 13:22

У громаді на Чернігівщині безробітних організували плести сітки для ЗСУ

Гру 09, 12:16

Вiдео

Звернення до президента щодо відсторонення міського голови Чернігова підтримала лише одна фракція міськради

Гру 09, 11:13

Бізнес на Чернігівщині: експорт ще живий, повертають ПДВ, заблоковані податкові накладні

Гру 09, 10:18

Олімпійська чемпіонка Олена Костевич стала першою заступницею голови Чернігівського НОК: «Я бачу великий потенціал у розвитку спорту Чернігівщини»

Гру 09, 09:23

ТОП-переглядів