«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

603

Олександр Ольховик – рятувальник групи спеціального призначення ГУ ДСНС в Чернігівській області

Олександр Ольховик – один із рятувальників групи спеціального призначення ГУ ДСНС в Чернігівській області. Нещодавно він був нагороджений президентом медаллю «За врятоване життя». 

На рахунку Олександра та його побратимів з рятувального підрозділу близько 100 врятованих життів. Вони не тільки дістають з під завалів, а й рятують на воді, під час ДТП, на висоті, в різних надскладних ситуаціях. 

Найважче було у часи ворожої облоги міста, коли під постійними обстрілами з під завалів довелося діставати і живих, і мертвих.

"У мене прадід служив у пожежній команді мого села, там, де я народився і проживаю. Це мене підштовхнуло до того, щоб піти сюди працювати.

Перший серйозний виїзд був зранку. Нас викликали на ДТП. Чоловік на авто вʼїхав  у стовп, його затиснуло між кермом і сидінням. Ми доставали. Хлопці підказували, його відвезла швидка з ним було все добре.

Поздвонив мій начальник караулу і сказав, що почалася повномасштабна війна. Я зібрав речі, і мій колега підвіз до частини, де зібралися почали чергування. Працювали черед добу.

Найбільше запам’ятався "прильот" на стадіон Гагаріна. Прилетіло о 12 ночі, а потім о 4 ранку. Коли приїхали на розбір дістали людину Потім знайшли чоловіка, засипаного по пояс боєм цегли, треба було відкопати. Працювали з 4 ранку до 11 ранку під тривоги, ніхто від чоловіка не відходив, дістали живого.

Ця нагорода не тільки для мене, для всього караулу, без їх підтримки, батьків, дружини, цієї б нагороди не було. Труд всієї частини, пишаюся, що з ними працюю. 

Олександр Ольховик – рятувальник групи спеціального призначення ДСНС у Чернігівській області

Якщо брати з початку служби, а я прийшов у 2013 році, і по цей час, то нам вдалося врятувати до сотні людей, десь так. Саме більше у війну, до війни не так багато, до війни десь 20. 

Ти приїздиш, а людина у паніці. Треба поговорити, налаштувати, що все буде добре. Був випадок, коли хлопець проштрикнув руку на воротах, дитину з матір’ю треба було заспокоювати. Потім приїхали медики, ми відрізали прута, і вони їх забрали.

Така професія, яка підходить для мне. Почуваюся добре. Коли заступаю на чергування, я завжди готовий виконувати свої обов’язки, я не втомився".

Автори: журналіст Юрій Михуля, камера Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Поховали чотирьох: у Чернігові та Бобровицькій громаді прощались із бійцями

22 ЛИПНЯ 2024, 22:29

Після аварії лікарі не давали їй шансу, що буде ходити: супертато і дві бабусі врятували Аню

22 ЛИПНЯ 2024, 19:39

Вiдео

«Подякувала всім. Ця відзнака всього колективу», - лікарці з Чернігова Президент вручив відзнаку «Заслуженого лікаря України»

22 ЛИПНЯ 2024, 18:11

Фото

Ремонтують покрівлю, міняють вікна: як оговтуються ніжинці після обстрілу росіян

22 ЛИПНЯ 2024, 17:21

Акторку-чернігівку звинуватили у плагіаті та інфоциганстві. Що відомо

22 ЛИПНЯ 2024, 16:22

Фото

Майстри показали, як реставрують деревʼяні будиночки Чернігова

22 ЛИПНЯ 2024, 15:16

Чернігівський ресторатор готував фірмові сендвічі у компанії зірок українського телебачення

22 ЛИПНЯ 2024, 14:11

ТОП-переглядів