"Гвардія наступу": чи вистачає добровольців на Чернігівщині?

13 ЛЮТОГО 2023, 20:39

2153

Вже тиждень іде набір до бригад «Гвардії наступу». Це ініціатива Міністерства внутрішніх справ, покликана створити вісім нових штурмових бригад у лавах Нацполіції, Нацгвардії та Державної прикордонної служби. Нові підрозділи складатимуться винятково із добровольців і будуть забезпечені найкращою зброєю та спорядженням, а головна мета цих бригад – звільнення окупованих територій, наступальні дії проти рашистів. За словами начальника Чернігівської обласної військової адміністрації В`ячеслава Чауса, на Сіверщині добровольців вистачає.

"Люди активно цікавляться вступом до «гвардії наступу» як у Чернігові так і в інших ЦНАПах. На сьогодні 5 ЦНАПів працює. І ми щодня, враховуючи вихідні, надаємо інформацію, співробітники відповідних органів приймають заявки. Ми маємо більше трьохсот людей, які зацікавились", - каже Вʼячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

У «Гвардію» набирають найкращих, тому відбір доволі жорсткий.

"Кожен кандидат повинен пройти анкетування, фізичну підготовку і також військово-лікарську комісію і спецперевірку після цього всього. Тому ми маємо розуміти, що із цих більш як трьохсот заявок не всі попадуть до «Гвардії наступу»", - розповів Володимир Недзельський, начальник Головного управіння Нацполіції в області.

Стати до лав «гвардії наступу» може майже кожен українець, але певні обмеження все ж існують.

"Є вікові обмеження і людина, яка не притягалась до кримінальної відповідальності, яка придатна до військової служби, у якої у військовому квитку записано чітко, що вона придатна до служби. Для того, щоб до нас прийти треба військовий квиток, паспорт і ідентифікаційний номер", - розповіла Тетяна Гамалій, сержант-менеджер відділу комплектування Чернігівського прикордонного загону.

Доброволець Сергій військового досвіду не має. Записався до поліцейської штурмової бригади «Лють». Каже, успішно склав усі тести, хоча вони були не з легких. А в поліції служити мріяв з дитинства.

"Я ще зі школи хотів служити в поліції, зараз  вийшло вступити в лави поліції. Щоб був порядок мене цікавить, хочу щоб правосуддя працювало і принести користь державі", - каже Сергій, доброволець.

Кожен доброволець сам обирає, в якій бригаді проходити службу. Більше деталей про те, як вступити до лав «Гвардії наступу» - на відповідному сайті.

"Час Чернігівський" розповідав про проект "Гвардія наступу":

Схожі новини

Як фотоапарат, який вкрали росіяни, допоміг ідентифікувати окупантів

23 ЛЮТОГО 2024, 13:40

У Чернігівській ОВА розповіли як працюють для прозорості тендерів

23 ЛЮТОГО 2024, 12:45

Наталія квасить зеленки в 200-літровій дубовій бочці, що залишилась від батька. Кожен гриб чистить зубною щіткою

23 ЛЮТОГО 2024, 12:34

Чернігівці поширили фейк про військкомат: здебільшого постили чоловіки або ухилянти

23 ЛЮТОГО 2024, 11:36

Плюс троє суддів на Чернігівщині. Де побільшало слуг Феміди?

23 ЛЮТОГО 2024, 11:20

Де і як українцям, які отримали травми через війну, безкоштовно пройти реабілітацію

23 ЛЮТОГО 2024, 10:45

«Північний шлях» буде перевозити людей, розгрібати завали, з «плювачки» латати дороги. Або ні

23 ЛЮТОГО 2024, 10:27

ТОП-переглядів