У Прилуках нарешті прийняли бюджет міста. І комунальним установам знову виділяють кошти. Через брак грошей з початку року постраждав прилуцький притулок для тварин. Працівники їздили на роботу декілька місяців за свій рахунок, трудились безкоштовно,потім плюнули, бо кожному треба годувати сім’ю, а в магазині нічого безплатно не дають. Мета центру — відловити, стерилізувати безпритульного пса. Потім або випустити назад у місто, або прилаштувати в родину. Агресивних тримали в центрі.
Вольєри з псами довелося відкрити, підопічних випустити на вільні хліби. Гризли один одного. А прилуцькі волонтери намагалися їх рятувати, забирали на перетримку. Їздили годувати.
Зараз гроші на притулок виділили, але він так і не запрацював.
— Не знайшлося бажаючих відловлювати псів, — пояснив причину Руслан НІЯЗОВ, керівник комунального підприємства «Послуга». — Кожного року ми укладаємо договори про співпрацю. Запропонували чоловіку, який займався раніше, відмовився. Звернулися до центру зайнятості, аби вони розмістили в себе вакантну посаду. Декілька разів оголошували конкурс. Це також не дало результату. Пропонували волонтерам. Але вони не хочуть зв’язуватися з бюджетними коштами: звіти, бухгалтерія, перевірки. Простіше отримати гроші на картку.
Притулок для тварин у 2022 році
Зараз на території живе десять безпритульних тварин. Місцеві волонтери приїздять туди раз на тиждень, годують. Цього достатньо. Наймати інших працівників, які доглядають за тваринами, чистять вольєри, без людини, яка відловлює тварин по місту, немає сенсу. І витрачати на це бюджетні кошти недоцільно. Бо притулок все одно не забезпечуватиме ту функцію, яка передбачалася при створенні.
— Скільки грошей було виділено на притулок у цьому році? Куди перенаправите ці кошти?
— Гроші виділялися на пів року. Чи 500, чи 600 тисяч гривень. Якщо до кінця року не знайдеться бажаючого працювати, гроші залишаться в бюджеті міста.
— Безпритульних псів стало більше?
— Я не моніторив. Час від часу жителі дзвонять, жаліються. Ми даємо контакти волонтерів, які працюють в місті. Цього поки що достатньо.
Авторка: Юлія СЕМЕНЕЦЬ, "Вісник Ч"