Голова АРМА Олена Дума про облгази Фірташа: «Ми фіксуємо відсутність доходів до бюджету»

Вер 21, 14:31

1947

Голова АРМА Олена Дума про облгази Фірташа: «Ми фіксуємо відсутність доходів до бюджету»

Олена Дума, керівниця АРМА

Як відомо, за матеріалами СБУ керівнику АТ "Чернігівгаз" 15 серпня повідомили про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

АТ «Чорноморнафтогаз» здійснює управління за 26 облгазами. Який стан справ там зараз - розповіла Олена Дума.

Щодо цього активу нині здійснюється камеральна перевірка, тож результатів поки немає, говорить чиновниця. Але дещо все ж таки є.

«Чорноморнафтогаз» складається з 26 облгазів…АРМА фіксує відсутність доходів до бюджету. Втім, поки проводиться перевірка, Агентство не може публічно заявляти про порушення. Через те що в 11 облгазах протягом тривалого часу регулярно змінювалось керівництво, ми бачимо, що правоохоронні органи часто там проводили перевірки. Втім, після того, як я занурилась у документи та угоди, я усвідомила, що менеджмент, що керує «Чорноморнафтогазом», займає правильну державницьку позицію. У першу чергу, вона полягає в тому, що під час зміні керівництва олігарха Фірташа в облгазах держава зіткнулася зі спротивом та оскарженнями у судах. Зупинити процеси через ненадходження коштів до бюджету на цей момент, повʼязаними зі зміною керівництва на користь України, буде злочином проти України. Адже це означатиме залишити керівництво Фірташа», - говорить Дума в інтервʼю виданню Liga.net.

Водночас згідно з договором управління передбачено, що доходи від управління за вирахуванням винагороди управителя перераховуються до державного бюджету. На цей час перерахування надходжень відсутні, оскільки доходи мають сплачуватися у вигляді дивідендів у першому кварталі наступного року.

За словами Думи, нині завдання її відомства – дати «Чорноморнафтогазу» можливість спокійно працювати. Коли держава отримає дивіденди, а АРМА – результати перевірок, експерти зможуть дати оцінку якості та компетентності управління цим активом.

Довідково

Між Акціонерним товариством “Державне акціонерне товариство “Чорноморнафтогаз” та Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів укладено договір 05.07.2022 No 11/2022 управління активами (майном).

Згідно з Договором ДАТ “Чорноморнафтогаз” отримало в управління прості іменні акції АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “ОПЕРАТОР ГАЗОРОЗПОДІЛЬНОЇ СИСТЕМИ “ЧЕРНІГІВГАЗ”.

ДАТ “Чорноморнафтогаз”, яке є Управителем цінних паперів – акцій, емітованих АТ “Оператор Газорозподільної Системи “Чернігівгаз” (місцезнаходження: вул. Любецька, буд. 68, м. Чернігів, Чернігівська область, Україна, 14000):

  • у кількості 2 629 272 штук, що належать ПрАТ “ГАЗТЕК”, та становлять 23,0929 % від загальної кількості простих іменних акцій Товариства,
  • у кількості 2 237 367 штук, що належать ТОВ “ОМЕГА-КАПІТАЛ”, та становлять 19,6508 % від загальної кількості простих іменних акцій Товариства,
  • у кількості 1 098 714 штук, що належать ТОВ “ТРАНЗИТ- ІНВЕСТ” та становлять 9,65% від загальної кількості простих іменних акцій Товариства.

"Час Чернігівський" писав про новини бізнесу на Чернігівщині: 

Схожі новини

Інтерв’ю

Експерт розповів про позиційну війну, завищені російські втрати, прикордонну війну на Чернігівщині

Лис 29, 20:22

Фото

Щоб без газу: підприємству, що випікало хліб під час оборони Чернігова, подарували нову піч

Лис 29, 17:51

У Менській громаді на засніженій дорозі маршрутка зіштовхнулася з легковиком. Восьмеро в лікарні

Лис 29, 16:07

Вiдео

Волонтери та ОВА передали чернігівським військовим спеціалізоване авто

Лис 29, 15:34

У громаді на Чернігівщині поховали бійця 1-ї танкової: загинув на Донеччині

Лис 29, 14:29

Пропагандист, який рік тому вихваляв дії російських окупантів під Черніговом, опинився у ямі в ОРДЛО

Лис 29, 13:22

Батько-одинак та мати-одиначка зійшлися і виховують 16 дітей. Читайте у "Віснику" 30 листопада

Лис 29, 11:39

ТОП-переглядів