«Я в ЗСУ 24 роки і ні дня про це не пожалкував», - офіцер ОК «Північ» Михайло

Сер 16, 11:24

895

Михайло, офіцер ОК "Північ"

Досвідчені офіцери відіграли важливу роль в організації оборони Чернігова навесні. Наш герой Михайло - кадровий військовий. В ЗСУ з 1998 року.

Він брав участь у створенні і навчанні протитанкових груп, які готові були зупинити колони бронетехніки у разі прориву оборони і вуличних боїв. Ворог боявся смертельних засідок і так не наважився жодного разу на прорив.

Зараз воїни ЗСУ підготовлені краще. А сучасна натівська зброя може ефективніше відбити напад загарбників, якщо ті спроують знову сунутися.   

Михайло офіцер ОК «Північ», пряма мова:

"Я кадровий військовий в ЗСУ з 1998 року. Це був свідомий вибір. Вже 24 роки і ні дня не пожалкував про це.

 24 лютого розпочався сигналом тривоги і по тривозі прибув на місце отримав бойову задачу і виконував її. З першого дня я не перебував у Чернігові. Був на підступах. 

Коли виконував завдання на підступах Чернігова до мене підійшли мисливці з картами, зброєю і запропонували допомогу у наданні маршртуів, де можна влаштувати засідки, поставити техніку, потім вони записалися в тероборону і були в строю.

Через тиждень був у Чернігові , коли російські війська намагалися взяти в оточення. Я офіцер ОК, і нам поставили завдання організації оборони протитанкових резервів. Ми готували різаки, тренували, розставляли по танконебезпечних напрямках, робили засідки і діяли по вводним.

Ми готувалися до вуличних боїв, до того, що противник зможе прорвати оборону, хоча шансів у них не було просунутися глибше, враховуючи наші засідки та оборону, перекриті були всі вулиці і підходи і шансів у місті не було. Вони теж аналізували і не намагалися прорватися колонами. Були ДРГ, але їх вичисляли і вимушені були відійти.

Протинанкова зброя була. Спочатку рпг, пізніше – нлау та інші. Проблеми зброї, чим палити ворога не виникало.

В пустому місті простіше тримати оборону, не наражаються на небезпеку цивільні, з другого боку населення підтримувало ЗСУ і ніхто не чекав «асвабадітєлєй».

Зараз нам час дозволяє краще підготувати фахівців, завдяки новітнім технологіям та натівській техніці, навчаємо більш ефективно. Більш підготовлені і морально. Захопити Чернігів у них нічого не вийде.

Читати також: «Сумно було дивитися на дітей … Вони рано подорослішали», - офіцер ОК «Північ» про дні облоги Чернігова

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Схожі новини

Вiдео

Родинам чернігівців, що втратили житло, держава придбала 21 квартиру

Вер 30, 18:14

Вiдео

Воєнний час із Михайлом Жироховим: Чи готується новий наступ на Чернігівщину, ЗСУ оточують Лиман, де російські резерви?

Вер 30, 12:43

"Нагрів" бюджет на 2,5 мільйони: поліція викрила чиновника Чернігівської міської ради

Вер 30, 10:49

У Сновську за грантові 1,9 млн грн обладнали медкабінети та маніпуляційні

Вер 30, 10:10

Спецтема

Дуже дорогі та незручні: чому чернігівці жаліються на зупинки транспорту і хто на них заробляє

Вер 30, 10:08

Російська армія обстріляла дві громади на прикордонні Чернігівської області: ситуація станом на ранок 30 вересня

Вер 30, 08:28

Майже половина чернігівських айтішників, які виїхали через війну, планують повернутися до міста

Вер 30, 06:21

ТОП-переглядів