З теплом, водою і освітленням: громадам Чернігівщині передали десятки потужних генераторів

08 ГРУДНЯ 2022, 10:52

1532

Лариса Шовкова, голова Тупичівської громади

Громади Чернігівщини отримують життєво необхідні генератори від європейських друзів України за сприяння обласної військової адміністрації. Забирати техніку приїздять особисто чимало голів громад. Кажуть, в умовах зими та складної ситуації в енергосистемі через ворожі обстріли, наявність генераторів – питання національної безпеки.

"Питання енергетичної безпеки актуально для всієї країни і особливо для нашої області. Бо відключення світла впливає на роботу котелень, виконкому. Це надважливо, багато людей приїхало. Це дуже потрібно. На часі і всім дякуємо, хто про це попіклувався", - каже Лариса Шовкова, голова Тупичівської громади.

Керівники Киселівської громади поспішають забрати два генератори для школи та садочку. Треба терміново забезпечити безперебійну теплопостачання у навчальних закладах, а особливо у садку, де все залежить від електрики.       

"Школа у Сновянці  опалюється газом, але нема світла і насоси не подають тепло. У садочку в Брусилові все електро, тому ситауція критична. Ми туди ставимо і запускаємо. В зв’язку з відключеннями - перебої постійні. Частину генераторів дали волонтери, на лижну базу і Новоселівку. Там по 120 Квт є генератори", - розповів Володимир Шелупець, голова Киселівської громади.

У Ріпках потужний генератор вже успішно працює для стабільності водопостачання. Тепер потрібно забезпечити аварійним джерелом енергії місцеву лікарню.

"Забираємо генератор потужністю 12 квт для лікарні. Тому що він економічний, потужності вистачає для всього корпусу. Брали вже генератор 32 квт, він працює на водозаборі, постійно працює і котельня, стабільно подається вода для населення", - каже Сергій Гарус, голова Ріпкинської громади.

У Комарівській громаді вже є 6 генераторів, з яких три – великої потужності. Частину раніше надали польські друзі.  

"Один генератор трьохфазний купила за кошти комунального підприємства. Три генератори однофазних за рахунок польських колег. Для шкіл потрібні трифазні, як сьогодні дали - і вони дуже нам потрібні", - коментує Віктор Бондаренко, голова Комарівської громади.

Тепер у громадах планують накопичити достатні запаси пального для тривалої роботи генераторів у разі перебоїв з електрикою. Нова техніка набагато економніша за радянські зразки, проста у керуванні, головне вчасно проводити технічне обслуговування.

"Час Чернігівський" писав про 

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів