Фіни взялися за освітні заклади Чернігівщини: що з цього виходить

22 ЛИСТОПАДА 2023, 12:07

1519

Фіни взялися за освітні заклади Чернігівщини: що з цього виходить

Фото зі сторінки Коропської ТГ. Цифровий навчальний Центр

Щоб вступити у виш на педагогічну спеціальність у Фінляндії треба пройти конкурс, де на одне місце претендуватимуть до сотні абітурієнтів, а влаштуватися працювати у школу – обійти близько 40 конкурентів. Рівень освіти у країні дуже високий, як і щабель престижності педагогічної справи.

На жаль, в Україні з цим не так. Зокрема в прикордонних громадах Чернігівщини не те, що конкурсу, а й бажаючих іти вчителем до школи нема. Один з найнижчих показників по кількості вступників – на викладачів математики, фізики. Повномасштабне вторгнення додало проблем.

Різного роду руйнувань внаслідок обстрілів зазнали 70 закладів загальної середньої освіти, а також 50 закладів дошкільної освіти. Три заклади зруйновані: два в Чернігові, один у селі Ягідне. У 30-ти кілометровій зоні поблизу кордону навчання лише онлайн уже другий рік.

6 листопада виконавчий директор Міжнародної неурядової організація Finn Church Томі Ярвінен і міністр освіти та науки України Оксен Лісовий підписали меморандум, що націлений консолідувати зусилля сторін для поліпшення та розвитку системи освіти в Україні. Строк дії документу – 5 років. За згодою сторін він може бути продовжений.

Визначено і напрямки роботи: від відновлення пошкоджених закладів освіти та забезпечення закладів сховищами з дотриманням вимог доступності, до розвитку соціоемоційних та наскрізних навичок педагогічних працівників й учнів, оновлення змісту освіти та допомоги у подальшому працевлаштуванні.

Директор Міжнародної неурядової організація Finn Church Томі Ярвінен і міністр освіти та науки України Оксен Лісовий
Фото МОН

Втім, ще до підписання документів на національному рівні Finn Church Aid активно почала допомагати Чернігівщині. Зазначена організація є частиною проєкту «Безпечне повернення до навчання», який фінансує Європейський  Союз. У його рамках понад пів сотні шкіл області отримали телевізори, обігрівачі, кулери та комплектуючі до них. Крім того, школам за окремими запитами надавали тепловентилятори, масляні радіатори та конвектори.

Також фінські партнери вже замінили вікна у двох школах обласного центру, відремонтували та укомплектували два укриття в школах Мени та одне в Стольному.

Укриття в Стольному, Менська громада
Укриття в Стольному

Допомагає Finn Church Aid і зі створенням сучасних цифрових навчальних центрів. Загалом в області їх заплановано п’ять. Окрім ремонту приміщень, закупівлі меблів, електронного обладнання, навчальних матеріалів, FCA забезпечує роботу фасилітаторів. У цифровому навчальному центрі є всі умови, аби надолужити пропущені теми чи предмети за програмою, здобути нові знання і навички, зокрема цифрові, читати книги, відвідувати сесії для покращення психологічного стану, творчі розвивальні заняття тощо.

До слова, у Коропській громаді до ініціативи приєдналися й інші партнерські міжнародні організації: Save the Children оснастивцентр 10 ноутбуками і 40 спеціальними комплектами гаджетів SPARK KIT. Це так звані цифрові класні кімнати, що дають можливість проводити заняття з доступом до усіх необхідних освітніх платформ.

Відвідування Центрів безкоштовне. Вони доступні для усіх дітей шкільного віку у будні з 9 до 17 години.

Модульний освітній простір у Михайло-Коцюбинській громаді: від приміщення до меблів і аптечок

«Українські діти повинні мати доступ до якісної освіти завжди, а вчителі – хороші умови для роботи. Хай це буде тимчасово, а ліцей відбудують якнайшвидше», – зазначила виконавча директорка філії Finn Church Aid в Україні Патриція Марущак, перебуваючи на Чернігівщині.

У Михайло-Коцюбинському ліцеї навчається більше 300 дітей. Основний корпус закладу було значно пошкоджено під час обстрілу у березні 2022 року. Наразі триває підготовка документів для його відбудови.

«Тут були прямі влучання. Третина закладу повністю зруйнована. А освітній заклад був дуже потужний. Тому відновлення закладу нагальна потреба, а мінімізування освітніх втрат – супутнє завдання», - зауважив начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика.

Завдяки проєкту «Безпечне повернення до навчання в Україні», який реалізує фінська міжнародна неурядова організація Finn Church Aid (FCA) за фінансової підтримки Європейського Союзу, 120 учнів розпочали новий навчальний рік в тимчасовому навчальному просторі. Модульне приміщення розраховане на шість класів, повністю оснащене.

«Модульні класи побудовані відповідно до безпекових вимог, санітарних норм. Їх оснастили всім: від меблів та оргтехніки до аптечок», - розповідає директор навчального закладу Микола Шпак.

Делегація Finn Church Aid в Михайло-Коцюбинському ліцеї

Делегація Finn Church Aid в Михайло-Коцюбинському ліцеї

Наразі фінська організація переходить до наступного етапу діяльності – допомоги закладам професійно-технічної освіти.

«Важливо, що вони зможуть профінансувати як відновлювальні процеси, так і побудову майстерень для практичного застосування знань у закладах профтехосвіти», – наголосив начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОВА Юрій Музика.

"Час Чернігівський" писав про школи та освіту: 

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів