На Чернігівщині стартує проект із покращення харчування для 5-и тисяч дітей

17 ЛИСТОПАДА 2023, 09:31

1076

На Чернігівщині стартує проект із покращення харчування для 5-и тисяч дітей

На Чернігівщині стартує проект із покращення харчування для 5-и тисяч дітей

Сьогодні начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус в онлайн-режимі підписав угоду з World Food Programme для розширення підтримки програми шкільного харчування в Україні.

Ініціатива реалізується в межах співпраці зазначеної організації з Міністерством освіти і науки України.

Документом передбачено допомогу у розмірі понад 13 мільйонів гривень терміном на навчальний рік. Кошти надходитимуть щомісячно до обласного бюджету на окремий рахунок з подальшим відшкодуванням визначеним громадам витрат відповідно до кількості фактично спожитих порцій.

Так, завдяки міжнародній підтримці близько 5 тисяч учнів початкової школи у 21 громаді Чернігівщини зможуть якісніше харчуватися у школі. Учасниками проєкту визначено 35 закладів загальної середньої освіти у Бахмацькій, Бобровицькій, Борзнянській, Височанській, Городнянській, Деснянській, Ічнянській, Прилуцькій, Кіптівській, Комарівській, Коропській, Куликівській, Лосинівській, Любецькій, Менській, Ніжинській, Новобасанській, Носівській, Остерській, Срібнянській та Сухополов’янській громадах.

«Зараз ми перейшли від підтримки більше 12 тисяч дітей у Київській області до понад 60 тисяч в 11 областях. Але ми плануємо розширюватися далі. Для донорів, які підтримують цю Програму, дуже важливий той факт, що ми надаємо субсидії органам місцевого самоврядування, допомагаємо батькам, щоб їхні діти отримувати якісні обіди. Ми тут для того, щоб спричинити довготривалий ефект покращення процесу освіти в Україні. Ми раді, як і уряд Франції та інші донори, підтримувати цю ініціативу у потрібний момент», – зазначив директор Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Метью Голлінгворт.

Від того, як впроваджуватиметься Програма на місцях, залежатиме її подальше розширення.  

Нині ж, упродовж 2023–2024 навчального року, ВПП ООН фінансуватиме 30% щоденних гарячих обідів для понад 60 тисяч українських дітей, які навчаються у 1–4 класах 420 шкіл 11 областей: Чернігівської, Київської, Львівської, Закарпатської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Черкаської, Миколаївської, Одеської та Полтавської. Кошти, отримані в межах програми, школи спрямують на поліпшення якості харчування або зменшення вартості обідів, яку покривають батьки.

Області обирали на підставі низки критеріїв, зокрема рівня продовольчої безпеки, а також кількості внутрішньо переміщених осіб.

Джерело: Чернігівська ОВА

"Час Чернігівський" писав про харчування дітей:

Схожі новини

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

Порозкривало клітки, повитягувало і подушило кролів. Знову чупакабра?

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:28

ТОП-переглядів