До білорусі прилетів з десяток російських військових гвинтокрилів і приїхав ешелон солдат. Однак є дані, що це окозамилювання

09 СІЧНЯ 2023, 17:39

1636

Моніторингова група «Беларускі Гаюн» стверджує, що це все - в рамках спільних білорусько-російських авіаційних навчань. Повідомлення про прибуття 9 гелікоптерів військово-космічних сил рф датоване 8 січня. 

5 січня міноборони білорусі анонсувало проведення спільних льотно-тактичних навчань місцевих збройних сил та російських.

«За нашою інформацією, з 8 по 12 січня до рб очікується прибуття авіаційної складової рф для проведення зазначених навчань», - інформує «Гаюн».

Найімовірніше, авіація росії у цей період дислокуватиметься на аеродромах у центральній частині країни подалі від прикордоння в Мачулищах та Барановичах. Не виключено, що можуть бути задіяні Лідський, Лунінецький та Бобруйский аеродроми.

В даний час на аеродром "Мачулищі" вже почали прибувати борти вкс рф. Так, відомо про 9 російських гвинтокрилів Мі-8 і Мі-24, на деяких з них помічений заборонений у більшості цивілізованих країн символ «Z».

Стосовно загальної обстановки та розстановки сил поблизу українського північного кордону.

У «Гаюні» відзначали незначні переміщення колон російських збройних сил. Так, окрему техніку помічали у Гомелі, Мінську, Гродно, Вітебську. Фіксувалася також велика колона (20 одиниць техніки) між Барановичами та Мінськом.

Окремі авто білоруських військових помічали у Гомелі, Лунинці, Бресті та Мозирі. У Барановичах відзначалося перевезення ЗРК "Бук" 120 зенітної ракетної бригади.

Також країною по залізничників коліях активно курсує російська важка військова техніка. Так, ешелони рф фіксувалися на перегонах: Осиповичі-Гомель (152 мм гаубиці «Мста-С»), Колодищі-Борисов (БТР, БМП та вантажівки), Барановичі-Брест (вантажівки та БТР), Жодино-Борисов (танки). Стоячі ешелони з військовою технікою помічали на станціях Лісова (Барановичський район), Гомель-Пасажирський та Осиповичі-1.

До Вітебська з росії прибув ешелон із особовим складом, який міг доставити 700-800 військовослужбовців.

Повідомляється про тренувальні польоти військово-повітряних сил білорусі на аеродромі у Барановичах. 8 січня на аеродром «Мачулищі» прилетіли 12 російських гвинтокрилів: Мі-8, Мі-24 та Ка-52 для проведення навчань. Через 2,5 години після публікації «Білоруським Гаюном» інформації про приліт вертольотів її підтвердило і місцеве міноборони. Також на аеродром «Мачулищі» прилітав військово-транспортний літак Іл-76, а аеродром «Барановичі» - пасажирський Ту-134 вкс рф.

У підсумку, що ми маємо? Чи варто очікувати якихось наслідків з території білорусі?

За попередні вихідні зс рф перекинули до білорусі  близько 700-800 військовослужбовців, а також 12 гелікоптерів. У той же час із білорусі до росії могло бути вивезено 27 вантажівок, 1 бензозаправник і від 480 до 730 військовослужбовців. Не виключено, що можливе перекидання до рф ще одного ешелону — це ротація мобілізованих, які пройшли військову підготовку на полігонах білорусі.

За наявною інформацією рф поки не накопичує своїх війська біля кордону з Україною. При цьому переміщення збройних сил рф, які відбуваються залізницею, вказують на бажання ввести в оману і заплутати щодо подальших планів військового угруповання рф, що знаходиться в білорусі.

Зміни чисельності угруповання ЗС РФ у РБ:

Прибуло до рб:

  • Авіація - 12 одиниць Мі-8, Мі-24 і Ка-52
  • Особистий склад - 700-800 осіб

Вибуло з рб:

  • Техніка - 28 автомобілів (уточнюється)
  • Особистий склад - 480-730 осіб (уточнюється).

"Час Чернігівський" писав про ситуацію біля кордону Чернігівщини:

Схожі новини

Був в теробороні, воював на Луганщині: на Чернігівщині поховали загиблого в бою бійця

22 ЛЮТОГО 2024, 00:05

На Чернігівщині розслідують загадкову смерть дитини

21 ЛЮТОГО 2024, 20:43

Модульні будинки, гарячі обіди, робота людям: як БФ «До України з любов’ю» допомагає Чернігівщині

21 ЛЮТОГО 2024, 18:44

Фото

Майже 60 років разом: подружжя, яке втратило дім, але не любов

21 ЛЮТОГО 2024, 17:05

Фото

Розбирають завали "під нуль": чернігівці долучаються до відновлення країни

21 ЛЮТОГО 2024, 16:11

Помер боєць з Чернігівщини, який отримав тяжкі опіки в бою

21 ЛЮТОГО 2024, 15:48

Фото

Чернігівка розповіла про зустріч з російським генералом та його сином

21 ЛЮТОГО 2024, 14:56

ТОП-переглядів