Білоруські прикордонники скаржаться на українських на Чернігівщині: наводять зброю у бік прикордонних нарядів, показують образливі загрозливі жести

06 СІЧНЯ 2023, 12:44

8460

Білоруські прикордонники скаржаться на українських на Чернігівщині: наводять зброю у бік прикордонних нарядів, показують образливі загрозливі жести

Білоруські укріплення на кордоні

Як показують білорусам чернігівський кордон, зокрема ділянку біля білоруського прикордонного пункту пропуску «Нова Гута». Таке відео оприлюднив телеграм-канал Прикордонного комітету білорусі. Що цікаво, Україну там називають «сопредельное государство». І ніяк інакше. Скаржаться на глибокі протитанкові рови, які прорили чернігівські прикордонники, на те, що українці дражнять білоруських колег і що запускають дрони та безпілотники.

Зрештою, про все по порядку.

Про власний кордон білоруси кажуть, що все надійно охороняється, вони до всього начебто готові, однак на відео усі прикордонні захисні споруди вкриті товстим шаром снігового замету. Чи видно щось крізь нього - питання риторичне.

Білоруси стверджують, що український кордон ніхто не охороняє, мовляв, «спеціалізованих структур там немає». При цьому визнають, що «з того боку є воєнізовані структури зі зброєю, можливо, тероборона, без знаків розпізнавання, без форми, хто в чому».

Прикордонники суперечать самим собі, розповідаючи про те, що «з боку дотичної держави з різною частотою чутно постріли та вибухи, звуки важкої техніки». Ті нечисленні транзитери, які рухаються убік кордону білорусі, розповідають про протитанковий ров, виритий з боку українського кордону завглибшки 3 метри і завширшки теж 3-4 метри, цитують білоруси.

Білоруські прикордонники кажуть, що з особливою пильністю стежать за повітряним простором та підступами до кордону. З іншого боку, чому 24.02 білоруський прикордонкомітет не побачив складу злочину у вигляді сотень російських танків та десятків тисяч іноземних військових, які рушили на Чернігівщину - у відео на це питання білоруси не дають відповіді.

Окрім того, прикордонники у Новій Гуті кажуть, що навесні спостерігали активний рух біженців з Чернігівщини убік білорусі. Начебто з метою отримання «прихистку». При цьому вони визнають: більшість з транзитерів тоді просто їхала у білоруські магазини за харчами.

Якщо пригадати, що через російську окупацію Чернігівщини жодна фура з продуктами не могла дістатися громад неушкодженою - то стає зрозумілим: у березні люди просто рятувалися від голодної смерті.

Однак це ще не все. Безіменний начальник управління прикордонного контролю скаржиться на окремі випадки провокацій з боку українців. Останній - у пункті спрощеного пропуску Піддобрянка.

- Військовослужбовці дотичної держави неодноразово наводили зброю у бік прикордонних нарядів. Образливі загрозливі жести убік прикордонників, - розповів офіцер.

Про які саме жести йде мова - він не уточнив.

Інший офіцер говорить, що мав місце випадок, коли через чернігівську ділянку не пропустили українця, який повертався додому. Білоруси причину непропуску не пояснили, але рекомендували вертатися додому через Польщу, нарікають на непоступливість українських колег. Хоча заборона не стосувалася жінок, їх пропускали.

У Новій Гуті кажуть, що готові прийняти усіх біженців з України. Однак порожній пункт пропуску, без жодної цивільної людини в кадрі говорить, що черг бажаючих з боку чернігівців поки не спостерігається.

"Час Чернігівський" писав про білоруса, якого судять за допомогу Україні: "За фінансування тероризму": у Мінську жителю, який донатів на ЗСУ та передавав гуманітарку чернігівцям, загрожує стаття.

Схожі новини

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

Вiдео

Програма «єВідновлення»: чому Чернігів відстає?

15 ЛИПНЯ 2024, 13:24

Фото

У Чернігові відновили спортзал 20-ї школи. Допоміг легендарний баскетболіст і тайванські донатори

15 ЛИПНЯ 2024, 12:45

Фото

Під покровом Святого Пантелеймона: медикам Чернігівщини вручили найвищу громадську відзнаку

15 ЛИПНЯ 2024, 11:26

Народився на Київщині, жив у Харкові, воював на Донеччині: на Чернігівщині поховали загиблого бійця ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 10:31

Постраждав бізнес і людські будинки: що про обстріли розказують мешканці Городнянщини

15 ЛИПНЯ 2024, 10:24

ТОП-переглядів