Чи закриють гімназію в Березні?

22 ВЕРЕСНЯ 2023, 17:41

2064

Чи закриють гімназію в Березні?

Вʼізд у селище Берещне

У Березні Чернігівського району обговорюють, чи треба закрити гімназію. Бо немає хорошого укриття. І всього 45 учнів.

— Закрадається думка: можливо, є якась особиста неприязнь до мене, — каже Віктор ШЕВЧЕНКО, директор гімназії. — Минулого року, щоб запустити освітній процес, переобладнали наш погріб під укриття. (Стіни пофарбовані, є лавки для сидіння, стоїть електрообігрівач, бутель з водою. У кутку за шторкою — біотуалет. Є світло. — Авт.). Я сам знайшов плити, домовився, щоб їх привезли, встановили, аби посилити конструкцію погреба. Без копійки бюджетних коштів. Усе літо, відпустку просидів у школі, аби заклад відкрився.

З квітня минулого року з батьками, вчителями зробили в погребі вентиляцію, провели світло, воду.

Був присутній на кожній сесії. Депутати одноголосно підтримали, аби з бюджету громади виділили гроші на розробку проєктної документації щодо розширення укриття в гімназії. Створили комісію, аби вирішити, чи потрібна наша школа. Усі були за і тільки голова громади проти.

Після звернення до прокуратури гроші виділили. Прокурори дивувалися, чому закривають заклад через неналежне укриття, якщо кошти є.

— Поряд, з пів кілометра від цієї школи, є ліцей. Розрахований на 700 учнів. Зараз там навчається 450 дітей, — підраховує Володимир ПАВЛЕНКО, голова Березнянської ТГ. — Директор гімназії звернувся щодо збільшення підвального приміщення. Виділили 50 тисяч гривень на розробку документації. Процес іде.

У 2021 році в нашій громаді народилося 25 немовлят, минулого року — 23, цього, на 1 серпня, — 11. Ми йдемо до того, що і на одну школу, — має на увазі ліцей, — не вистачає дітей, навіть якщо ми заберемо учнів із сусідніх сіл громади. Укриття в ліцеї площею 195 квадратів. До нового року, думаю, облаштуємо, аби 100-відсотково всі діти могли поміститися.

Чи доцільно вкладати кошти в гімназію, де майже немає учнів? Можливо, краще зробити один сучасний заклад? Зараз працюємо над ремонтом нового харчоблока в ліцеї. Розробили проєкт, потрібно шість мільйонів з копійками. Зроблені ремонти.

— Якщо закриється гімназія, чи знайдуться робочі місця для колективу?

— Там працює три пенсіонери, деякі передпенсійного віку. Одного працівника працевлаштували у відділ освіти, інший пішов адміністратором у ЦНАП. Як тільки з’являється вільне місце, пропонуємо вчителям. Зробимо все, аби люди були працевлаштовані. Пенсіонерам подякуємо за сумлінну працю.

Авторка: Юлія СЕМЕНЕЦЬ, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про школи на Чернігівщині: 

Схожі новини

На Чернігівщині поховали загиблого на фронті командира штурмового відділення

26 ЛЮТОГО 2024, 23:01

Паводок на Чернігівщині сильнішатиме: чому взимку багато води?

26 ЛЮТОГО 2024, 20:40

У громаді на Чернігівщині прощатимуться із бійцем ЗСУ: жалоба триватиме 3 дні

26 ЛЮТОГО 2024, 18:54

Вiдео

В дітей треба вкладати душу і серце: чернігівські легкоатлети досягли успіхів на всеукраїнських змаганнях

26 ЛЮТОГО 2024, 18:26

Фото

Ліва рука залишилася під Бахмутом: "Художник" про життя після ампутації

26 ЛЮТОГО 2024, 17:02

Фото

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

Фото

Понад 2 кг наркотиків та арсенал зброї: злочинців затримали на Чернігівщині

26 ЛЮТОГО 2024, 14:50

ТОП-переглядів