Була загроза повторного ракетного удару: рятувальники розповіли подробиці перших хвилини після теракту

Сер 24, 08:20

3321

Одними з перших на місце ворожого удару по центру Чернігова прибули рятувальники. Щоправда потрапити змогли не всі і не відразу через затори, що утворилися на центральних вулицях. Підрозділи пожежно-рятувальної частини, що розташована найбличже до центру, таки прибули на місце першими.Вони знали, що сталося і розуміли, як діяти.

"Спочатку поступила команда повітряної тривоги. Весь особовий склад в укриття. Потім вибух, посипалося скло. Надійшов виклик – потрапляння у драмтеатр. Вдягли бронезахист і виїхали. Перше,що побачили - на стоянці було багато людей з травмами. Були загиблі. Прийняли рішення надавати домедичну допомогу людям, було багато крові, люди з сусідніх кафе отримали травми від скла. Надавали допомогу накладали турнікети, зупиняли рани і передавали швидким, які теж швидко зреагували на подію", - розповідає Роман Бойко, начальник 3-ї пожежно-рятувальної частини Чернігова.

Роман Бойко

Пересвідшившись, що в середині театру нема людей, рятувальники почали гасіння вогню. Кажуть, працювати було дуже складно через високі температури та загрозу повторного ракетного удару.

"За допомогою автодрабини подано стволи на гасіння пожежі. Там людей не було, задача – розбір конструкції. Була велика температура свою роботу, виконали правильно. Дуже важко на все дивитися, але ми робили свою роботу і нам не було про щось думати. Впершу чергу надати допомогу, щоб пожежа не розповсюджувалася, ні про що інше не думали", - згадує Юрій Овруцький, командир відділення 1-ї аварійно-рятувальної частини Чернігова.

Юрій Овруцький

"Була загроза повторного удару по цьому об’єкту, керівник прийняв ріщення відправити особовий склад в укриття. Кожній людині страшно, але потрібно було працювати. Відразу пригадалися події березня 2022 року. Не було часу давати волю емоціям. Треба було надавати допомогу. Боюсь і за свою родину, так як вся родина в ДСНС. Переживаю за всіх, не потрібно нехтувати тривогою, краще 10 разів спуститися в укриття, ніж опинитися в такій ситуації", - розмірковує Роман Бойко.

Крім того, рятувальники надавали психологічну допомогу постраждалим і насамперед рідним загиблих чернігівців. Загалом над ліквідацією терористичного удару працювали понад 50 рятувальників та 12 одиниць техніки.

"Час Чернігівський" писав про таке: У Ягідному працюють демінери швейцарського фонду

Схожі новини

Воював із перших днів вторгнення: у Чернігові поховали бійця

Гру 06, 09:12

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

ТОП-переглядів