Про проблеми та перспективи деревообробки на деокупованих територіях говорили на Чернігівщині учасники міжрегіонального стаді-туру, організованого агентством США з міжнародного розвитку.
Чернігівщина має багато лісових ресурсів, проте через війну доступ до значної частини лісів наразі недоступний з різних причин. А тому сировини для деревообробки заготовляється значно менше.
"Маємо 700 тисяч га окупованих лісів, 400 тисяч замінованих, 350 тис га по Чернігівщині обмежені у доступі. Там ми заготовляли 1,5-2 млн.м3 деревини, яка вже недоступна", - розповів Юрій Болоховець, гендиректор ДП «Ліси України».
Юрій Болоховець
Є проблеми для підприємств Чернігівщини із логістикою у плані віддаленості від ринків збуту, а також наближеністю до кордонів з агресорами, що стримує інвестиції. Проте чимало пдприємств відновлюють виробництва.
"Бізнес, який знаходиться на Чернігівщині, він у логістичному тупику і його можливості в порівнянні з центром і заходом України, де кращі умови, менші. Бізнес, який відновлюється, знаходить сили це робити", - каже Костянтин Мегем, перший заступник начальника Чернігівської ОВА.
Костянтин Мегем
Долаючі всі труднощі, пов’язані з війною, чернігівські підприємства деревообробки, оріентовані на експорт, зіткнулися з ще одним неприємним викликом. А саме блокуванням поляками кордонів.
"Виклик сьогодення – кордон, який закритий. Не можемо відправити продукцію. Віримо, що все буде добре. Не повністю відбудувалися. Поки вдається виконувати замовлення з України і закордону", - розповів Сергій Сколобівець, директор деревообробного підприємства «Верес».
Сергій Сколобівець
Для відновлення і розвитку підприємств на деокупованих територіях, на думку учасників стаді-туру, потрібні перш за все комплексні державні програми підтримки.