Чернігівські медіа під час війни: як вижити і працювати на інформаційну безпеку

18 ЖОВТНЯ 2023, 18:18

924

Через повномасштабне вторгнення рф в Україну місцеві медіа переживають важкі часи. Як не втратити видання, допомогти команді медіа подолати труднощі, розвиватись та заробляти кошти – така мета проєкту ГО «Асоціація регіональних ЗМІ».

Чому медіа переживають важкі часи

Повномасштабна агресія рф проти України, зокрема бойові дії на території Чернігівської області у 2022 році, завдали удару і по локальній пресі. Із 25 друкованих ЗМІ не виходили у лютому-травні 2022 року 24 ЗМІ. Із травня частина газет поступово відновили друк та поширення.

За результатами опитування редакторів, проведеного ГО АРЗМІ, найбільшими проблемами газет, окрім падіння тиражів, є втрата працівників (мобілізація, виїзд) та те, що практично перестав існувати ринок реклами. Буває, що навіть багаторічні партнери-рекламодавці відмовляються від послуг.

За таких умов різко впала фінансова та інституційна спроможність локальних медіа. Загальне падіння тиражів – на рівні від 30 до 50 відсотків. Припинили вихід п’ять газет, ще три виходять у форматі спільного специвпуску.

Наразі Чернігівська область потерпає від щоденних обстрілів з боку рф. Триває евакуація людей із прикордоння.

Редактори друкованих ЗМІ нарікають на проблеми з роботою Укрпошти.

– Чи не щодня вислуховуємо скарги передплатників друкованих медіа з приводу доставки газет, – зазначає голова Асоціації регіональних ЗМІ Олександр Назаренко. – Після закриття більшості стаціонарних поштових відділень газети у багатьох випадках не доходять до читачів. Переговори з керівництвом Укрпошти позитивних результатів не дають. Тож місцеві газети просто поставлені на межу існування.

– Інформаційна сфера, особливо в прикордонних територіях, потребує нагальної підтримки, – каже головна редакторка газети «Новини Городнянщини» Світлана Томаш. – Ми підтримуємо нашу державу, а держава відвертається від нас. Городнянщина – на кордоні з росією і білоруссю. Людям потрібна не ворожа пропаганда, а інформація, яка виготовлена за всіма стандартами журналістики. Ми готові працювати без зарплат, працювати цілодобово, але не можемо залишити наших людей без інформаційної підтримки.

Нові виклики для ЗМІ

Щоб надати допомогу редакціям ГО АРЗМІ пропонує проєкт з підтримки локальних медіа в умовах війни.

– Спершу ми плануємо провести серію тренінгів з розвитку медіа, роботи в умовах дії Закону України «Про медіа». Окремий блок – про фінансову стійкість, масштабування медіа. А ще робота із діджітал платформами, рекрутинг, пошук нових форматів роботи, зокрема залучення до аудиторії внутрішньо переміщених осіб. Для розуміння – на Чернігівщині більше 70 тисяч ВПО, – пояснив голова громадської організації Олександр Назаренко.

Проєкт має назву «Підтримка стійкості та фінансової спроможності локальних медіа у Чернігівській області». А цільова група – редактори локальних медіа, творчі працівники та фінансисти.

За словами Олександра Назаренка, проєкт допоможе 10 редакціям, що до нього долучаться, напрацювати варіанти стабілізації ситуації у редакції, вибрати напрямок розвитку чи масштабування.

Довідково

ГО АРЗМІ є неприбутковою громадською організацією, яка об’єднує зусилля 20 локальних редакцій для реалізації і захисту своїх прав і інтересів, сприяння впровадженню в ЗМІ європейських норм та стандартів, утвердженню свободи слова.

АРЗМІ реалізує медійні проекти, які спрямовані на підвищення журналістської майстерності, дотримання стандартів у роботі медіа. Також на регулярній основі консультує редакції з питань роботи медіа, фінансової стійкості, підвищення якості роботи.

Працюємо на деокупованій території – у Чернігівській області.

Наші попередні проекти:

* * *

Ця публікація підготовлена в рамках проекту «Підтримка стійкості та фінансової спроможності локальних медіа у Чернігівській області», який виконується за підтримки Посольства США в Україні. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО "Асоціація регіональних ЗМІ" і жодним чином не відображає точку зору грантодавця

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів