Чернігівська школа №6 тепер має нові вікна, а невдовзі й буде із бомбосховищем - завдяки благодійникам з Бельгії

Січ 12, 13:28

1950

У навчальному закладі з‘явиться бомбосховище завдяки бельгійському священику Карелу Стаутемасу, аббатству Грімберген, Ауд-Скаутс та тим людям, які жертвують на допомогу Україні сотні, а то і тисячі євро, інформує чернігівська волонтерка Олена Чижова, яка нині проживає у Бельгії.

5 днів вже згаданий отець Карел провів у Чернігові та Києві.

«Дивовижні чоловіки, одні з перших іноземців, яких я знаю, у перший тиждень вторгнення проїхали самі 1700 км до польського кордону з допомогою і потім евакуювали людей. Згодом здійснили ще 5 гуманітарних поїздок з допомогою для Чернігова», - пише у соцмережах Олена Чижова.

Влітку скаути Грімбергена пожертвували 10 000 євро на заміну розбитих вікон у школі №27. Допомогли придбати сучасне обладнання для Чернігівського міського пологового будинку. На передову відправили 4 карети швидкої допомоги.

Отець Карел нарешті зміг особисто зустрітися в Чернігові з усіма людьми, яким він допомагає довгих 10 місяців.

«В оновленій школі №27 стільки життя! Діти могли пограти зі священиком у баскетбол у спортзалі, вікна якого були повністю знищені під час російських обстрілів. Я рада повідомити, що ми продовжуємо чудовий проєкт для чернігівських шкіл https://savechernihivschool.online», - додає волонтерка.

Школа №6 в списку була з самого початку. Проєкт здавався нереальним через численні руйнування та зависоку для волонтерської ініціативи суму, до того ж понад 600 дітей мусять навчатися онлайн усі ці місяці.

Школа має звичайний підвал, який у мирний час використовувався як склад. Тепер його слід перетворити на безпечний прихисток для дітей. З новою вентиляцією, туалетом, повністю змінити загальні приміщення. 

Сьогодні школи в Україні можуть працювати лише за наявності таких бомбосховищ. Іноді діти витрачають свої 2-3 години на те, щоб пересидіти тривогу.

У грудні за державні кошти замінили розбиті вікна у міських школах. Але для укриття нічого не залишилося.

Як бути? Тут на допомогу приходить креатив.

«Дивовижні волонтери Казахстану Ірина Лепкіна-Семенчук та Євген Рибалко вдень і вночі разом із сотнями людей виготовляють маленьких ляльок – Ангелів Свободи та продають їх за пожертви. За 10 тис доларів вже закупили обладнання для бомбосховища школи», - говорить Олена Чижова.

Та бюджет на ремонт укриття (майже 2 млн. грн.) все одно видався нереальним

Отець Карел все одно вирішив підтримати школу №6 і допомогти з фінансуванням. Це означає, що сотні дітей за кілька місяців зможуть вперше піти до своєї школи з 24 лютого.

Зустріч із головою ОВА

"Час Чернігівський" знімав відео ремонт однієї зі шкіл Чернігові за кошти державного бюджету: у Чернігові за державні кошти ремонтують школу, що постраждала від російських бомб. А також як ремонтували багатоповерхівку: вікна та дах - у Чернігові ремонтують багатоповерхівку, що постраждала від російських бомб.

Схожі новини

Вiдео

Є шанс врятувати Ялівщину від забудови: чи дослухається мерія Чернігова?

Лют 08, 23:37

Скільки мільйонерів у Чернігові?

Лют 08, 18:18

Майбутня педагогиня із Прилук вчинила спробу самогубства

Лют 08, 16:06

Четверо загинули, а Сергій вижив. Про мати-суддю, яка розшукує сина. Анонс «Вісник Ч» на 9 лютого

Лют 08, 15:25

Вiдео

Веломайстер Євгеній Плакса полагодив сотні велосипедів для медиків, волонтерів та соцпрацівників Чернігівщини

Лют 08, 14:35

Чилійський архітектор презентував концепцію відновлення Будинку культури в Іванівці

Лют 08, 13:51

Угоди тижня: новий міст через Десну та утримання доріг у Чернігові

Лют 08, 13:17

ТОП-переглядів