Чернігівщина та Латвія співпрацюватимуть у сфері медицини

10 ЧЕРВНЯ 2024, 13:42

516

На брифінгу в Чернігівській ОВА, 6 червня 2024 року

На брифінгу в Чернігівській ОВА, 6 червня 2024 року

До Чернігівщини приїхав Міністр охорони здоров’я Латвії Хосам Абу Мері. Це перший візит профільного Міністра в Україну з часів незалежності.

На зустрічі з представниками ОВА, яка відбулась у межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва, говорили про плани подальшої співпраці у медичній галузі. До обговорення також долучились Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява та перший заступник Міністра охорони здоров’я України Сергій Дубров.

Чернігівщина та Латвія співпрацюватимуть у сфері медицини

«Партнерство має бути взаємовигідним. Це дуже важливо. З початку повномасштабного вторгнення ми просили про допомогу, зараз – можемо бути корисними один одному та говорити про обмін досвідом. Досвід, якого набули наші цивільні лікарні в умовах військових дій, обмеженості будь-яких ресурсів та безперервної роботи, дійсно унікальний. Ми готові ділитися ним, розуміючи, що терорист завжди поруч», – наголосив начальник ОВА В’ячеслав Чаус та актуалізував нагальні потреби.

Від початку повномасштабного вторгнення на Чернігівщині вдалося відновити близько 70% об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема навчальних та медичних закладів. Проте ворог не припиняє обстрілів і кількість об’єктів, які потребують відновлення з кожним днем збільшується. Приміром, внаслідок ракетного удару по Чернігову 17 квітня вже вдруге пошкоджень зазнала будівля Чернігівської центральної районної лікарні.

Крім того, в умовах війни пріоритетними залишаються питання забезпечення медичних закладів укриттями, а також реабілітації та ментального здоров’я населення.

«Це мій перший візит в Україну. Саме Чернігівська область потребує особливої уваги. Сьогодні ми тут для того, щоб зрозуміти, яким чином можемо допомогти у сфері надання медичних послуг. Крім того, важливим пріоритетом для Латвії є обмін досвідом та експертизою», – сказав Хосам Абу Мері і повідомив, що латвійські партнери підготували пакет допомоги – здебільшого медичне обладнання. Невдовзі він буде доставлений на Чернігівщину і розподілений між закладам охорони здоров’я області, які цього найбільше потребують.

Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява та Міністр охорони здоровʼя Латвії Хосам Абу Мері

Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява та Міністр охорони здоровʼя Латвії Хосам Абу Мері

«Чернігівська область – одна з найбільш постраждалих від російської агресії, зокрема, і за кількістю пошкоджених медичних закладів. Тому ми вдячні за увагу до цього регіону. Будь-яка країна, що межує з росією, має бути готовою до викликів. Наразі медична система працює злагоджено, у нас є багато напрацювань і я впевнений, що місцеві лікарі зможуть ними поділитися», – зауважив Сергій Дубров.

«Ми бачимо позитивну динаміку і те, як змінюється ситуація на Чернігівщині. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю», – зазначив Ілгварс Клява.

В межах візиту делегація відвідала низку медичних закладів, які потребують відновлення. Серед них – центральна районна лікарня, обласна дитяча лікарня, обласний центр крові, кардіологічний центр.

Джерело: Чернігівська ОВА, прес-реліз

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

ТОП-переглядів