Справжні друзі: латвійці привезли і передали в Чернігові понад 20 авто для ЗСУ

07 ЧЕРВНЯ 2024, 09:50

845

Справжні друзі: латвійці привезли і передали в Чернігові понад 20 авто для ЗСУ

Латвія, яка з початку великої війни потужно допомагає Чернігівщині, передала для українських захисників нову партію автівок. Цього разу понад 20 позашляховиків та «швидких». Їх розподілять по підрозділах. Машини зараз дуже потрібні на фронті, кажуть наші оборонці.      

Справжні друзі: латвійці привезли і передали в Чернігові понад 20 авто для ЗСУ

"Хлопцям не вистачає таких машин повноприводних, які в різну погоду возитимуть БК, поранених. Це треба робити. Без таких пікапів, які подарували латвійські друзі, не можливо. Хотілося їм подякувати", - «Афганець», військовий ЗСУ.

«Афганець», військовий ЗСУ з Чернігова

"Афганець"

На чолі латвійської делегації – мер міста Огре Егілс Хелманіс. Каже, за понад 2 роки повномасштабної війни передав близько 100 машин, на які збирали гроші громадяни Латвії.    

"У нас є контакти з українськими військовими, які воюють. Вони кажуть: нам треба бус чи джип. Ми, збираємо, ремонтуємо і передаємо. Багато громадян Латвії допомагає. Іде 3-й рік війни, таких машин не вистачає, тому що багато авто пішло в Україну. У нас теж втомлюються від війни. А я кажу у відповідь: уявіть, як українські воїни в окопах втомилися. Це найлегша ціна, яку ми платимо грошима, а не кров’ю. Тому ми тут", - каже Егілс Хелманіс.

Егілс Хелманіс, мер міста Огре, Латвія

Егілс Хелманіс

Цього разу велику допомогу для купівлі автівок, комплектуючих надала латвійська колегія адвокатів, а також судді, прокурори та інші юристи. Багато з них особисто переганяли авто з Латвії. Сауліс проїхав 2 тисячі кілометрів за кермом позашляховика.  

"Адвокати Латвії вважають, що війна – це не тільки проблема України, а всієї Європи. І тільки спільними зусиллями можемо перемогти. Колегія адвокатів закликала всі правоохоронні структури зробити пожертви на допомогу Україні і зібралася гарна сума. Адвокати самі сюди пригнали машини. Дорога була далека – майже 2 тисячі кілометрів. Було б добре, якби змогли спростити перетин кордонів для такої допомоги", - розповів Сауліс, представник колегії адвокатів, волонтер.

Сауліс, представник колегії адвокатів, волонтер із Латвії

Сауліс

Величезна допомога латвійських друзів не залишилася без вдячності з українців. Мер міста Огре став першим іноземцем, який удостоївся звання «Почесний громадянин Чернігівської області».

"Ця людина, як і більшість колективу тут, були на фронті більше разів, ніж чиновники. Це заслуговує на величезну повагу. Дозвольте вам присвоїти звання "Почесного громадянина області" за видатні заслуги, це посвідчення №20. Це перше посвідчення для іноземця, але в серці ви українець", - сказав Дмитро Блауш, заступник голови Чернігівської обласної ради.

Егілс Хелманіс вдячний за відзнаку. Понад 60 тисяч гривень, які додаються до почесної відзнаки, він вирішив теж передати на потреби українського війська. 

"Коли почалася війна, я побачив по телевізору, як українці, стоячи на колінах, зустрічають загиблих воїнів. Я сидів і плакав. А потім згадав цитату про принца, який оплакував місто, яке впало. Батько підійшов і сказав йому: ти не маєш, як жінка, оплакувати те, що ти не зміг захистити, як чоловік. Тоді я зрозумів, що треба діяти, треба допомагати", - сказав Егілс Хелманіс.

Справжні друзі: латвійці привезли і передали в Чернігові понад 20 авто для ЗСУ

Автори: Юрій Михуля, Олександр Добвенко

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Поховали чотирьох: у Чернігові та Бобровицькій громаді прощались із бійцями

22 ЛИПНЯ 2024, 22:29

Після аварії лікарі не давали їй шансу, що буде ходити: супертато і дві бабусі врятували Аню

22 ЛИПНЯ 2024, 19:39

Вiдео

«Подякувала всім. Ця відзнака всього колективу», - лікарці з Чернігова Президент вручив відзнаку «Заслуженого лікаря України»

22 ЛИПНЯ 2024, 18:11

Фото

Ремонтують покрівлю, міняють вікна: як оговтуються ніжинці після обстрілу росіян

22 ЛИПНЯ 2024, 17:21

Акторку-чернігівку звинуватили у плагіаті та інфоциганстві. Що відомо

22 ЛИПНЯ 2024, 16:22

Фото

Майстри показали, як реставрують деревʼяні будиночки Чернігова

22 ЛИПНЯ 2024, 15:16

Чернігівський ресторатор готував фірмові сендвічі у компанії зірок українського телебачення

22 ЛИПНЯ 2024, 14:11

ТОП-переглядів