Чернігівщина годує Україну? Що відомо про врожайність у регіоні

21 СЕРПНЯ 2025, 12:21

1593

Ярмоленко Анастасія

Чернігівщина годує Україну? Що відомо про врожайність у регіоні

Чернігівщина годує Україну? Що відомо про врожайність у регіоні

Український клуб аграрного бізнесу оприлюднив прогноз валового збору зернових культур у 2025 році. 

За даними аналітиків, цього року очікується найбільший врожай саме на півночі України - 4,7 млн тонн. Це - найбільший прогнозований показник з-поміж усіх українських регіонів. Хоча, у загальних цифрах по Україні обсяги врожаю дещо знизилися. 

Що цікаво, у прогнозі валового збору олійних культур цього року наш регіон також потрапив до чільної десятки областей із показником 1,1 млн тонн. Найщедріші ж врожаї очікуються на Вінниччині - 1,6 млн тонн. 

Президент УКАБ і уродженець Чернігівщини Алекс Ліссітса у соцмережах прокоментував «врожайний» статус регіону так. 

Чернігівщина годує Україну? Що відомо про врожайність у регіоні

Загалом же, в Україні вже практично завершується збір врожаю ранньої групи культур, тому можна оновити прогноз урожаю на 2025/26 маркетинговий рік, з урахуванням вже зібраного обсягу та поточних природно-кліматичних умов. 

Згідно з оцінками УКАБ, у 2025/26 МР очікується валовий збір зернових та олійних культур на рівні 73,4 млн т, що на 5% менше аналогічного показника минулого року. При цьому врожай зернових прогнозується на рівні 54,6 млн т (-3% до показника минулого року), а олійних культур – 18,8 млн т (-11%).

Якщо розглядати в розрізі основних культур, то ситуація наступна:

  • Пшениця: попри збільшення посівних площ на 2%, цього року очікується нижчий валовий збір на рівні 21,0 млн т (-6% до аналогічного показника минулого року) через зниження врожайності на 17% (минулого року була висока врожайність на рівні 50,6 ц/га).
  • Кукурудза: низька врожайність, що спостерігалася торік, на жаль, збережеться і в поточному році при практично сталих посівних площах. Тому очікується врожай на рівні 26,7 млн т, що майже дорівнює показнику попереднього року.
  • Ячмінь: прогнозується валовий збір на рівні 5,2 млн т, що на 1% менше валового збору попереднього року.
  • Соняшник: попри збільшення посівних площ під культурою, суттєве падіння врожайності призведе до скорочення врожаю на 7% у порівнянні з попереднім роком і становитиме 10,1 млн т.
  • Соя: найбільше скорочення валового збору серед усіх основних культур на 19% до 5,4 млн т через відчутне скорочення посівних площ (-16%) та незначне скорочення врожайності.
  • Ріпак: в цієї культури очікуємо зниження валового збору на 8% до 3,3 млн т. Ріпак важко переніс складні погодні умови, зокрема заморозки, що призвело до зниження врожайності.    

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

Чекали місяцями, ідентифікували за ДНК: посмертні нагороди передали родинам полеглих Героїв

26 КВІТНЯ 2026, 20:11

Інсульт у 20-річного юнака: лікар розповів скільки часу є для порятунку у таких випадках

26 КВІТНЯ 2026, 18:29

Не повернувся із завдання в Курській області. Вважався зниклим безвісти. У громадах втрати

26 КВІТНЯ 2026, 16:36

Тихий і добрий чоловік забив палицею сусіда: через що конфлікт

26 КВІТНЯ 2026, 14:19

Жінка з Чернігівщині впізнала чоловіка на російських каналах

26 КВІТНЯ 2026, 12:40

Поліція та комунальники: що відбувається на місці прильоту в Чернігові

26 КВІТНЯ 2026, 10:17

Атака на Чернігів та околиці: пошкоджено багато приватних будинків у приміській громаді

26 КВІТНЯ 2026, 09:50

ТОП-переглядів