Чернігівка про доступ до бомбосховищ: «Ми маємо питати дозвіл на те, щоб над нами зглянулися і впустили!»

Лип 10, 07:59

1860

Відома у Чернігові організаторка івентів Яніта Мушинська поскаржилася у соцмережах на безлад у питанні доступності укриттів та бомбосховищ. Днями вона поділилася відповіддю за підписом заступника міського голови Олександра Атрощенка стосовно бомбосховища - підвального приміщення по вул. Шевченка, 9. Жінка цікавилася про доступ до найпростішого укриття. Виявилося, аби уберегтися там та врятувати життя… потрібен дозвіл орендаря приміщення, який винаймає його ось вже 17 років.

У листі за підписом заступника міського голови Олександр Атрощенко (відповідь готував начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення управління житлово-комунального господарства ЧМР Григорій Годун, вказаний і його робочий телефон) зазначається, що підвал за вказаною адресою «належить на праві власності територіальній громаді м.Чернігова в особі Чернігівської міської ради на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 10.07.2014».

Це приміщення перебуває на балансі фонду комунального майна і навіть обліковується як захисна споруда цивільного захисту - найпростіше укриття, що здатне захистити людей від дії звичайних засобів ураження (стрілецької зброї, уламків ручних гранат, артбоєприпасів і навіть авіабомб) у воєнний час.

Однак, попри факт наявності такого статусу - жителям доступ до приміщення… закритий. Бо у підвалу є орендар - «Центр ресоціалізації хімічно-узалежнених «Ведис». Договір між ним і ЧМР укладений ще у 2006-му і діє аж до кінця січня 2025-го.

Спочатку (під час спроб російської армії захопити місто) керівниця Центру давала містянам можливість знаходити прихисток у приміщенні. Згодом - питання доступу ускладнилося. У Атрощенка кажуть - попри бажання зберегти за собою приміщення - Центр має борги по оренди. Зокрема і через те, що він теж… не має доступу до підвалу, бо жителі замінили там замок. У листі це кваліфікується як «неправомірні дії мешканців».

Тож, питання щодо доступу до найпростішого укриття жителям будинку потрібно вирішувати з керівницею Центру «Ведис» Софією Султановою.

Якщо ж ситуація зайде у глухий кут - в якості альтернативи підвалу по вул. Шевченка,9 у Атрощенка радять жителям будинку «звернути увагу на підвальні приміщення» у сусідніх підʼїздах.

Однак, чи можна їх використовувати за призначенням - ще те питання. Навіть чиновники зазначають, що інші підвали захаращені майном, сміттям, використовуються як комори, а в деяких - відсутнє світло.

* * *

"Час Чернігівський" отримав коментар представниці Центру "Ведис":

"Людям дали ключи як тільки почалась війна. Вони зрізали замки і поставили свої. І не пускали туди нікого. І напалили електрики, за яке я особисто віддала 2500 грн", - каже Катерина Удовиченко.

І додає: конфлікти із жителями будинку почалися задовго до війни, вони весь час шукали причину, щоб вигнати організацію із їх приміщення:

"Вам перекрутили історію і подали начебто у військовий час їх туди не пускають. З першого дня [війни] їм дали ключі, але вони поступили по свинськи, а зараз просто хочуть вижити хлопців, по причині тільки тій, що вони колишні наркомани. Більше скажу - закінчиться війни, і послуги організації і як ви думаєте - не потрібні будуть послуги нашої організації?".

Як бути в цьому випадку?

Чиновники дають таку пораду:

«У переважній більшості житлових будинків міста, особливо ОСББ, мешканці спільно з обслуговуючими організаціями виконавши прибирання та вивіз сміття, привели приміщення у належний стан».

Таким чином, у листі представники міської влади визнають - або жителі самі приводять безладні підвали у порядок, або ніяк. Іншої альтернативи не існує. І радять з питань прибирання звернутися до КП «Деснянське».

При цьому, у листі заявляють, що «виконання вище названих розпоряджень в.о. міського голови, рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій… контролюються Чернігівським районним управлінням ГУ ДСНС…, районним управлінням ГУ Національної поліції…».

Обурена Мушинська коментує:

«Ніколи з таким підходом нам не бути у Євросоюзі! У такому маленькому місті неможливо вирішити проблему з бомбосховищами! Про які глобальні проблеми може йтися. І потім тобі розповідатимуть про Патріотизм! Виявляється, у нас оренди на 20 років є, і напевно ціна оренди теж не змінювалася з 2006 року. Головне було вчасно вивести зі Статусу бомбосховища! Відповідь на лист із ЧМР чекали місяць! Гарно послали у воєнний час... Цьому навчають на керівних посадах! Ми маємо дозвіл запитати у ГО «ВЕДІС», щоб над нами зглянулися та впустили! Цирк! Тому так і живемо! Суцільна показуха скрізь! Де всі депутати та журналісти? Мафія!».

Чернігівці коментують.

Депутат міської ради Марина Рейко:

- Чергова недієздатність міської влади Чернігова забезпечити своїм людям нормальне життя в умовах воєнного стану. По Шевченка 9 тут знаходиться справжнє бомбосховище, а зареєстроване як укриття. Та ще й здане в довгострокову оренду. Якби справа стосувалась когось з управлінських верхівок міста, вже б запропонували «Ведісу» альтернативу. А тут((( просто відписка.

Олена Бордюгова:

- В нашому будинку самі мешканці обладнали трохи підвал, це не бомбосховище, а ЖЕК тепер вимагає віддати ключи, бо це їх відповідальність і баланс! Ми їм ключи не відали і послали за кораблем, бо як щось робить, нікого, а як вже на готове, то черга. Я згодна, що всі бомбосховища треба повернути у власність громади і пустити туди мешканців.

Мішель Бівер:

- Потрібно перевірити всі бомбосховища міста по всіх районах. Наприклад: де на вул. ПОПОВА. Куди біжати ноччю ховатися?

Анастасія Логвиненко:

- Телефонуйте на урядову гарячу лінію, на жаль, зараз майже кожне питання необхідно вирішувати саме через урядову лінію.

Яніта Мушинська:

- Где эти комиссии? Проверки? Зато галочку поставили! Не примут во внимание, подниму прессу всеукраинскую. Пусть пару каналов приедет👍 А то мне рассказывают, что я ничего не соображаю! Говорят, посмотри в гугле и почитай что такое бомбоубежище! Может Годун пусть сам прогуглит, а то наверное не знает критерии бомбоубежищ при такой должности!!!

Олексій Обозний:

- Це вже дно. ЯК можна бомбосховище передати в оренду. Якщо є борги з орендної плати чому не звернулися до суду про стягнення заборгованості та про розірвання договору? Чому мешканці за свій кошт повинні приводити укриття до нормального стану, коли в цей час хтось пилить бюджет на нікому непотрібні ремонти під час війни, особливо якщо згадати про тендер для будівництва будинків для постраждалих (будинки збудовані, а тендер проводиться на їх будівництво)? Чи поки нормальні чоловіки на фронті, інші "бійці невидимого тилового фронту", що сховалися на диванах і під юбками у жінок,  пилять бюджет під себе!

Віталій Пацук:

- Та ж сама ситуація на 1 танкової бригади 8 ( Белова). Приміщення укриття в оренді.

"Час Чернігівський" писав про стан укриттів у Чернігові:

Схожі новини

ЗМІ повідомляють про вороже ДРГ, яке напало на бліндаж прикордонників на Чернігівщині

Гру 03, 09:08

Ворог обстріляв три громади на Чернігівщині: є поранені та пожежі

Гру 03, 08:42

Цуцики, обзели і пучки: в яку ціну відходи деревини для людей

Гру 02, 21:43

Під Марʼїнкою загинув батько трьох дітей, уродженець Новгород-Сіверської громади

Гру 02, 18:59

Фотографував військомат та блокпости: суд дав 7 років студенту із Чернігівщини

Гру 02, 17:12

Де можна придбати чернігівську новорічну ялинку?

Гру 02, 16:17

Росіяни обстріляли прикордонну громаду Чернігівщини із мінометів - поранені двоє людей

Гру 02, 15:01

ТОП-переглядів