Перевірка укриттів у Чернігові та області: третина виявилася зачиненою або ж неготовою прийняти людей

30 ЧЕРВНЯ 2023, 10:06

872

Укриття у Чернігові

Масштабна перевірка укриттів на Чернігівщині завершилася. Її мета – доступність до сховищ для людей. Результат перевірок невтішний. Це стало приводом для розгляду на раді оборони області і зацікавленості з боку правоохоронних органів. Велика кількість укриттів під час перевірок були зачиненими чи не готовими до перебування там людей.    

"По завершенню обстеження 2509 споруд і найпростіших укриттів: зачинені - 314 об’єктів (12%) і непридатні або ж неготові – 614 ( 24%)", - каже Дмитро Безкостий, заступник начальника ГУ ДСНС в Чернігівській області.

Дмитро Безкостий 

Відповідальність за організацію укриттів несуть органи місцевого самоврядування. Найкраща ситуація – у громадах ближчих до кордону з агресором, найгірша - у великих містах. Щоправда, відповідальним дали ще трохи часу на виправлення ситуації.   

"На жаль недоліків багато, робоча група їх виявила рада оборони на виконання указу визначила завдання, визначила уточнення карт. Такі укриття не мають бути на мапі, визначений термін привести в належний стан укриття, які зачинені", - розповів Сергій Болдирєв, начальник департаменту цивільного захисту і оборонної роботи ОВА.

Сергій Болдирев

Під час масштабної перевірки у Чернігові 159 укриттів були зачиненими і 355 мали проблеми з придатністю до перебування там людей. Про проблеми і недоліки вказував начальник міської військової адміністрації ще на початку свого призначення. Каже, що його доручення чиновники міської ради проігнорували і не виконали.    

"Те, що ми в Чернігові не бачимо вибухів. Це не каже про те, що завтра ситуація може змінитися, війна триває. Багато хто про це забув. Це добре, але управлінці не мають забувати про це. І мешканці мають відчувати себе комфортно", - пояснив Дмитро Брижинський, начальник Чернігівської МВА.

Дмитро Брижинський

Напередодні Рада нацбезпеки і оборони визнала незадовільною роботу місцевої влади Чернігова та ще багатьох керівників міст країни щодо готовності укриттів. Сховище мають привести до ладу до 25 липня.

Крім того РНБО, вимагає запровадити кримінальну відповідальність за неналежне утримання і експлуатацію захисних споруд і безперешкодного до них доступу.

Ось фото кількох укриттів у Чернігові:

"Час Чернігівський" писав про укриття у Чернігові:

Схожі новини

На Чернігівщині поховали загиблого на фронті командира штурмового відділення

26 ЛЮТОГО 2024, 23:01

Паводок на Чернігівщині сильнішатиме: чому взимку багато води?

26 ЛЮТОГО 2024, 20:40

У громаді на Чернігівщині прощатимуться із бійцем ЗСУ: жалоба триватиме 3 дні

26 ЛЮТОГО 2024, 18:54

Вiдео

В дітей треба вкладати душу і серце: чернігівські легкоатлети досягли успіхів на всеукраїнських змаганнях

26 ЛЮТОГО 2024, 18:26

Фото

Ліва рука залишилася під Бахмутом: "Художник" про життя після ампутації

26 ЛЮТОГО 2024, 17:02

Фото

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

Фото

Понад 2 кг наркотиків та арсенал зброї: злочинців затримали на Чернігівщині

26 ЛЮТОГО 2024, 14:50

ТОП-переглядів