З власної сторінки у соцмережах Спартц заявила, що, на її думку, документ, який розглядали у суботу 20 квітня у Конгресі, містив замало фінансування, яке можна було б спрямувати в якості прямої військової допомоги. Також не було там і «…жодної обіцяної безпеки на кордоні», вочевидь, політикиня мала на увазі протидію нелегальним мігрантам на півдні США на кордоні з Мексикою, ця опція є ключовою для прибічників Дональда Трампа, до яких відносять і Спартц.
«З приблизно 77 мільярдів доларів резерву в українському додатковому бюджеті ($61 млрд бюджету + 16 мільярдів доларів чистий чек для вилучення коштів і позик для будь-якої іноземної країни чи міжнародної організації), лише 13,8 мільярда доларів – певна пряма військова допомога.
Я проголосувала НІ».
Також дісталося і політичним опонентам Спартц. Навіть однопартійцям, які проголосували за виділення фінансування Україні.
«На жаль, дві партії в Конгресі, які контролюються вашингтонською машиною: Соціалістично-демократична партія та Лицемірна республіканська партія.
Якщо мої співвітчизники американці не прокинуться найближчим часом – наша Республіка приречена», - заявила Спартц.
Як відомо, чернігівка нині готується до політичної кампанії та виборів у Палату представників, які відбудуться 5 листопада 2024. Їй доводиться доволі складно, оскільки навіть у Республіканській партії на її окрузі в Індіані діє конкурент.
Опонент Спартц, Чак Гудріч показав телевізійний ролик, звинувачуючи чернігівку у тому, що вона ставить «Україну на перше місце», надаючи пріоритет допомозі для країни, а не забезпеченню кордонів США. Одначе Вікторія Спартц рішуче заперечує цю претензію.
Конфлікт розгортається напередодні праймеріз в Індіані 7 травня, де Спартц стикається з великою кількістю претендентів на первинних виборах після того, як у лютому скасувала своє рішення не балотуватися на переобрання.
Нагадаємо, що 20 квітня Палата представників США під час голосування підтримала виділення допомоги для України.
Законопроєкт про допомогу Україні підтримала більшість конгресменів у Палаті представників. «За» проголосували 311 конгресменів, проти – 112.
Тепер це питання має розглянути американський Сенат і потім підписати президент США Джо Байден.
Загальний розмір законопроєкту щодо допомоги Україні, який ініціював спікер-республіканець Палати представників Майк Джонсон становить 60,84 мільярда доларів. Третина цих коштів, а саме 23,2 млрд доларів, залишаться в США та будуть витрачені на поповнення американських запасів.
Куди витратять решту коштів:
- 13,8 млрд доларів – на закупівлю передових систем озброєнь, оборонної продукції та оборонних послуг для України;
- 11,3 млрд доларів – на поточні військові операції США в Європі;
- 26 млн доларів – на продовження нагляду та підзвітності за допомогою, що надається Україні.
"Час Чернігівський" писав про таке: