Чернігівка - конгресвумен Вікторія Спартц розкритикувала пакет на 60 млрд доларів для України

15 ЛЮТОГО 2024, 09:02

1723

Вікторія Спартц розкритикувала пакет на 60 млрд доларів для України

Вікторія Спартц

Причому зробила це настільки різко - що навіть ведучий CNN, в ефірі якого відбулася розмова, звинуватив її у підтримці… путіна. 

Джон Берман із CNN та представниця Конгресу українського походження Вікторія Спартц (родом з Носівки) зіткнулися під час бесіди у вівторок 13 лютого, де ведучий CNN кілька разів розпитував Спартц про нещодавню заяву Дональда Трампа про те, що він дозволить рф «робити все, що їм заманеться», якщо він повернеться до Білого дому.

Спартц прийшла на інтервʼю з Берманом, щоб обговорити пакет допомоги на суму 95 мільярдів доларів, прийнятий через Сенат, причому більша частина коштів буде виділена Україні, оскільки країна продовжує боротися з російським вторгненням. Але політикиня-чернігівка розкритикувала законопроєкт, назвавши його «скупим фондом», і закликала надати більше зброї замість коштів, а також посилити заходи підзвітності.

Законодавство стикається з важкою боротьбою в Палаті представників, оскільки спікер Палати представників Майк Джонсон може взагалі уникнути голосування за нього. Спартц сказала, що не підтримає законопроєкт, попри той факт, що вона його не читала. Натомість вона посилалася на кілька попередніх подібних пропозицій.

«Що станеться, якщо володимир путін зробить, цитую, все, що захоче?», - зрештою запитав Берман, сказавши Спартц, що вони повернуться до дискусії стосовно пакету Сенату після того, як вона його прочитає.

«Якщо ви скажете мені, що він зараз не робить те, що хоче, тоді ми справді виглядаємо дурнями, і зараз ми повинні бути з ним суворішими», — сказала конгресвумен, стверджуючи, що російського президента не зупинили санкції чи інші наслідки.

«Ви за чи проти володимира путіна, щоб росія робила все, що хоче?», тиснув Берман.

Спартц відкинула подібний аргумент, наполягаючи на тому, щоб Україні надавалося більше зброї безпосередньо замість гуманітарної допомоги.

«Звучить так, ніби ви проти того, щоб Володимир Путін робив усе, що йому заманеться. Причина, чому я запитав, полягає в тому, що Дональд Трамп..." - почав Берман, перш ніж Спартц знову перебила.

«Слухайте, давай тут розбиратися — так, він нам не друг, але давай будемо чесними, він розуміє тільки силу. Він розуміє лише силу, тому, якщо ми не сильні, він це зробить, і нам потрібно бути реалістами», – сказала вона про путіна.

Після деяких перехресних обмінів репліками Берман знову згадав цитату Трампа.

«Добре, отже, якщо кандидат у президенти від Республіканської партії, який може стати президентом, скаже: «Я гадаю, що росія зможе зробити усе, що їй заманеться», як на це відреагує путін?» запитав він.

Спартц відкинула «політизм» і «агітацію» і сказала, що більше зосереджена на «діях».

«Президент Трамп багато робить в рамках передвиборчої кампанії, але він жорсткий переговорник», – сказала вона.

Контекст

На зустрічі з виборцями в Південній Кароліні Трамп сказав, що він дозволить росії робити «все, що їй заманеться» з країнами НАТО, які не виконують своїх фінансових зобовʼязань.

«Мені поставили таке запитання, один із президентів великої країни підвівся і сказав: «Ну, сер, якщо ми не заплатимо і на нас нападе росія, ви нас захистите?». Я сказав: «Ви не заплатили, ви правопорушник?». Він сказав: «Так, припустимо, що це сталося». «Ні, я б вас не захищав. Насправді я б заохотив їх робити все, що їм заманеться. Ви повинні заплатити. Ви повинні платити за рахунками», - сказав колишній президент. «І гроші потекли!». 

У Білому Домі відреагували на ці слова Трампа, назвавши їх "жахливими і безглуздими". 

Як відомо, Спарц у 2022 році приїздила до Чернігівщини та проводила зустріч із депутатом обласної ради Дмитром Івановим.

Джерело: CNN

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Обстріляли три громади: ситуація на Чернігівщині на ранок 25 травня

25 ТРАВНЯ 2024, 08:23

У громаді на Чернігівщині повідомили про смерть бійця ЗСУ

25 ТРАВНЯ 2024, 05:25

Підозра секретарю Ніжинської міськради: що відомо?

24 ТРАВНЯ 2024, 21:27

«Жити в селі стає нестерпно»: жителі прикордоння Чернігівщини

24 ТРАВНЯ 2024, 19:17

Вiдео

«Хто достойний жити, так ці хлопці, але їх вже нема», - у чернігівській школі вшанували пам'ять випускників-героїв

24 ТРАВНЯ 2024, 18:15

Маленька свічка - велика біда: на Ічнянщині зайнялися житлові будинки

24 ТРАВНЯ 2024, 17:11

Фото

У соціальній пральні на Чернігівщині - нові машинки і сушарки. Хто купив

24 ТРАВНЯ 2024, 15:57

ТОП-переглядів