Чернігів з бюджету міста виділив 2,6% на підтримку військових

08 ВЕРЕСНЯ 2023, 10:06

979

Натомість з зарплат захисників у бюджет міста за півтора роки надійшли відрахування у сумі 1,22 млрд грн, повідомила депутатка Чернігівської міської ради Марина Рейко (Семененко).

«Отож, з податків військовослужбовців за півтора роки ми отримали в бюджет міста 1 млрд 216 млн. Без зайвої скромності - це бюджетоформуючий напрямок для міста. Адже зарплатню військові отримують з центрального бюджету. А податки з їх зарплат залишаються нам. І замість просідання бюджету ми отримуємо реальний +, незважаючи на повномасштабку. Так як же ми розпорядились цими коштами? Скільки з них «повернули» військовим, щоб пришвидшити перемогу?», - запитує депутатка.

З цієї суми з бюджету міста спрямували на підтримку військових трохи більше 10%: 133 млн. Однак, місто не купувало дрони, автобуси чи автівки, мова йшла про тилове забезпечення, зауважує Семененко.

З цих 133 млн левова частка (105 млн) була передана в 2022. У 2023-му - тільки 28 млн виділили.

При цьому, у прикордонному обласному центрі продовжують виділяти гроші на ремонт доріг та на господарчі потреби. Один з тендерів в цьому році по ремонту вулиці Любецької коштував бюджету 114,5 млн грн.

В рейтингу міст, опублікованому виданням The Village у серпні, сказано, що в середньому на допомогу військовим міста виділили 7% бюджету. Від 26% Мукачево до 2% Луцьк та Івано-Франківськ. Чернігів ледь перегнав останніх з своїми майже 2,6% та в 2,5 разів менше витратив на оборону, ніж в середньому по Україні.

«Звісно, місто зазнало руйнувань, на які потрібно було витратитись. Проте, тимчасове житло будують донори, вікна вставляли також частково донори, частково державні гроші. Бомбосховища, як були в жахливому стані, так і залишились, додаткових укриттів ніхто не робить. По факту, ми, як і завжди, ремонтуємо дороги, ставимо бордюри. Живемо «нормальним життям» міста. Наче тієї війни і нема», - резюмує депутатка.

Вона переконана: у глобальному сенсі виходить негарно. Чернігівські захисники щодня ризикують своїм життям і платять податки з своїх зарплат. Однак, купують самі дрони з тих зарплат. Натомість місто для них вулицю відремонтувало. 

«…не втомлюємося замовляти медалі для тих, хто обороняє нас. Схоже на лицемірство», - підбила підсумок Семененко.

Цей допис прокоментувала речниця прес-служби Чернігівської міської ради Юлія Мурашко. За її словами, станом на квітень 2022-го Чернігів був одним із найбільш постраждалих міст внаслідок бойових дій. Левова частина коштів міського бюджету йде саме на відбудову та допомогу мешканцям. Частка саме міського бюджету у порівнянні  з допомогою донорів та держави є в рази вищою.

Куди спрямовувались кошти міського бюджету, кілька прикладів:

  • було пошкоджено до 80% закладів освіти - близько 200 млн витрачено на їх відбудову, 74 млн на укриття в них.
  • в укриття багатоповерхівок придбано 770 генераторів, 637 біотуалетів та 7000 лавок. Зараз це обладнання продовжує докуповуватися + аптечки та ліхтарі.
  • працюють соціальні програми (виплачено близько 100 млн грн)  для підтримки постраждалих: виплати з міського бюджету отримують власники пошкоджених приватних будинків та квартир; можна отримати компенсацію за відновлення вікон; компенсацію комунальних послуг (для власників пошкоджених квартир); є матеріальна допомога для родин загиблих Захисників.
  • зведення модульного містечка на Дрозда  - співфінансування. Зобов’язання міської влади  - підготовка території, фундамент, мережі, благоустрій, інформують у прес-службі.

Марина Семененко відреагувала: чимало обласних центрів постраждали не менше за Чернігів, однак, щедріші для військових.

«Миколаїв не менше постраждав, але виділяє набагато більше на військових, і Житомир, і Суми. А на вас соромно уже дивитись. Давайте порахуємо скільки ви витратили на капремонт Любецької? А то там мільйон тендерів, складно все до купи звести».

Юлія Мурашко продовжила:

«Марина Семененко, а робота шкіл і дитсадків - це хіба не про людей? Відновлення критичної інфраструктури - не про і для людей? Відновлення роботи громадського транспорту? Соціальні програми - не для підтримки постраждалих?».

Однак, на це депутатка відповіла, що бюджет міста додатково отримав понад мільярд, тож, ремонти садочків тут не враховуються.

«Yuliia Murashko у вас бюджет ДОДАТКОВО! отримав більше мільярду! І ви тут мені розповідаєте про те, що ви садки ремонтували? Скільки витрачено сукупно на Любецьку? Це такі нагальні проблеми були?».

Чернігівці також коментують цю новину.

Анна Глазова:

«Інформація з відкритого джерела, платежі виконкому за серпень 2023 року: Матеріальна допомога - сумарно 1 100 000 . Тимчасове проживання - 4 134,33. Реклама діяльності - сумарно 59 913,56. Квіти - сумарно 11 150 Медалі - сумарно 1 147 000

+Оренда приміщень для підрозділів міської ради, комунальні послуги, обслуговування техніки, судові збори, податки і таке інше (не рахувала). Код 04062015 Управління ЖКГ не дивилась, там окремо. Кожен має змогу зайти, порахувати та зробити висновки».

Алекс Нагорний:

«p.s. в бюджете на 2024 год планируется что ВСЕ 100% ПДФО с зарплат военных будут идти в спецфонд госбюджета и будут направляться на нужды обороны».

"Час Чернігівський" писав про таке: Через півтора роки вторгнення Чернігівська міська рада визнала, що має допомагати ЗСУ більше.

Схожі новини

Чернігівщина опинилася у чільній десятці регіонів за рівнем іпотечного кредитування

23 ЛЮТОГО 2024, 16:51

Ведмедів і зубрів поки що не бачили, але є рисі, вовки та олені

23 ЛЮТОГО 2024, 15:46

Вiдео

«Тепло його рук я відчуваю досі», - Ірина Макуха з Прилук отримала нагороду свого загиблого чоловіка

23 ЛЮТОГО 2024, 15:39

Як фотоапарат, який вкрали росіяни, допоміг ідентифікувати окупантів

23 ЛЮТОГО 2024, 13:40

У Чернігівській ОВА розповіли як працюють для прозорості тендерів

23 ЛЮТОГО 2024, 12:45

Наталія квасить зеленки в 200-літровій дубовій бочці, що залишилась від батька. Кожен гриб чистить зубною щіткою

23 ЛЮТОГО 2024, 12:34

Чернігівці поширили фейк про військкомат: здебільшого постили чоловіки або ухилянти

23 ЛЮТОГО 2024, 11:36

ТОП-переглядів