Зранку 21 жовтня чернігівці в пунктах незламності заряджають телефони, а наметах гріються і п’ють чай та користуються наявністю інтернету. Підходять переважно люди старшого віку, хоча трапляється молодь. Люди чемно чекають своєї черги, розпитують: чи не увімкнули в місті вже світло, поки вони тут. Згадують весну 2022 го.
Два телефони заряджаємо. Учора з 21.00 нема світла і води. Заряджаємося, як можемо. Свій і ще дівчинка в лікарні. У них там по коридорах є світло, а нема розеток. Вона теж без зв’язку.
В порівнянні з березнем 22 року - спокійно. Ви не сумуєте ? Наші комунальники роблять більше, ніж ми можемо уявити і при цьому гинуть.
В мене залишилося 48% заряду. Не знаю на скільки вистачатть. Думаю: чи підзарядити чи почекати, надія є на світло. Я цю халабудку побачила ще днів 10 назад. Потім виїжджала з країни, поверулася і стоїть, слава богу. Може буде більше. Самі розуміємо, що йде не найкраще.
Біля намету та в середині чергують рятувальники ДСНС та працівниці Червоного хреста. Допомагають людям, пригощають гарячими напоями. Дівчата медики міряють тиск і у разі потреби можуть викликати швидку.
Микита, рятувальник ГУ ДСНС в Чернігівській області:
На даний час підрозділами ДСНС здійснюється допомога населенню для підзарядки телефонів, павербанків, ліхтарів, оскільки нема освітлення. Наші 2 генератора. Працють справно. Потужності вистачає.
Світлана, працівниця «Червоного Хреста»:
Допомагаємо людям зарядитися, приходять діти, граємо, малюємо, спілкуємося, надаємо допомогу, розповідаємо про інші пункти незламності.
Ввечері 20 жовтня ворог здійснив масовану атаку на Чернігівщину півсотнею дронів та ракет, були 2 влучання в об’єкти енергетики та теплопостачання. Аварійні бригади працюють над відновленням. До кінця доби 21 жовтня Чернігівщину мають під’єднати до основної мережі, заявили в Укренерго. Натомість в українській розвідці заявили, що ворог перейшов до тактики поетапного і повного знищення ключових об’єктів енергетики у прикордонні, щоб лишити людей без світла і тепла, а першочерговими цілями є Чернігівщина, Сумщина та Харківщина, де інтенсивність ударів суттєво зросла. І ці удари наносять цілодоово, чого не було раніше.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Гріється пічкою, на ній і готує: як дідусь самотужки відновлює зруйнований ворогом будинок