На Чернігівщині згоріли гектари кукурудзи - усе чорне, до обмолоту не годиться

06 КВІТНЯ 2026, 17:34

3063

Василенко Соломія

На Чернігівщині згоріли гектари кукурудзи - усе чорне, до обмолоту не годиться

Фото ілюстративне

— Усе чорне, до обмолоту не годиться, — у ТОВ «Агроресурс 2006» підраховують збитки від недавньої (25 березня) пожежі, яка знищила 3 гектари незібраної кукурудзи на полі, що приблизно за кілометр від Ушні на Менщині.

Займання було зафіксоване о 15.04. Місцеві кажуть: вогонь міг перекинутися з лугу (його вигоріло більш ніж 4 га).

— А там чому загорілося?

— Хтозна. Приблизно в той час була тривога. Може, від дрона.

— Пожежу на кукурудзяному полі було видно навіть у нас в Блистові, — говорить місцевий староста Роман Боюн (навпрошки між селами близько 5 км).

У Блистові, за його словами, минулого тижня теж горіло. Чотири дні поспіль викликали пожежників. Майже 5 га земель комунальної власності та орендованих, людських паїв зараз вкриті попелом.

Одна із причин займань — необережне поводження з вогнем під час прибирання територій домогосподарств: деякі мешканці вивозили рештки сухої рослинності, гілки на сміттєзвалище і там спалювали. А звалище — всього за якихось пів кілометра від села. Вогонь дійшов майже до будинків. На щастя, його вчасно приборкали.

— Завдяки рятувальникам збитків у домогосподарствах немає, але екосистемі завдано неабиякої шкоди. І така ситуація не тільки в нас, — каже староста.

Ще більша біда — постраждалі люди: тільки минулого тижня на Чернігівщині під час випалювання сухої трави зазнали опіків 42-річний ніжинець і 72-річний мешканець Талалаївки. Ровесник останнього (він — із Сухополов’янської громади на Прилуччині) загинув.

З початку року, згідно з інформацією ГУ ДСНС у Чернігівській області, зафіксовано понад 230 пожеж в екосистемах, після яких залишилось понад 300 га вигорілої землі.

Джерело: "Гарт", авторка Марія ІСАЧЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Росіяни ударили по двом АЗС: поблизу Чернігова та в Корюківці

25 ЧЕРВНЯ 2026, 20:07

Пряма мова

Удари по Москві і блокада Криму: воєнний оглядач про успіхи ЗСУ

25 ЧЕРВНЯ 2026, 19:51

У Гданську підписали важливу угоду для Чернігівщини: про що йдеться

25 ЧЕРВНЯ 2026, 17:50

Справляється там, де сапка не проходить: чоловік змайстрував приспособи для городу

25 ЧЕРВНЯ 2026, 16:42

Лабораторні блоки живлення та обладнання для ремонту в роботі сервісного центру

25 ЧЕРВНЯ 2026, 16:32

Прилуцька "Пожмашина" хоче збудувати завод у Львові. Кредит надав банк Ахметова

25 ЧЕРВНЯ 2026, 15:32

Фото

Напередодні Дня Конституції жителі Чернігівщини отримали державні відзнаки: хто у списку

25 ЧЕРВНЯ 2026, 13:56

ТОП-переглядів