Брижинський розкритикував зум-сесію міськради та підтримав бюджетників і містян

27 ЛИСТОПАДА 2023, 21:06

1731

Брижинський розкритикував зум-сесію міськради та підтримав бюджетників і містян

Брижинський розкритикував зум-сесію міськради, проте підтримав бюджетників та містян

Секретар міської ради Чернігова порушив Конституцію України, про це повідомив очільник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.

Зум-сесія була незаконною? 

Керівник МВА зауважив, що попри вже існуючий кейс незаконної онлайн-сесії Одеської міської ради у 2022, у Чернігівській міськраді свідомо прийняли рішення провести засідання сесії в онлайн-режимі в спосіб, що суперечить чинному законодавству. Адже проводити сесії дистанційно може лише під час карантину.

«Нагадую: Стаття 19 Конституції України.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною 1 пункту 11-1 прикінцевих положень ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" в режимі відео-конференції засідання виконавчих комітетів міських рад можуть проводитись тільки під час встановленого Кабінетом Міністрів України карантину з метою запобігання поширенню на території України COVID-19, який завершений  постановою Кабміну №651 від 27 червня 2023 року».

Попри це, Брижинський вважає, що у складні часи потрібно підтримати гуманітарний сектор, тож він підписав розпорядження щодо виділення фінансування для КП «Теплокомуненерго», та на зарплати міським освітянам.

Мова йде про транспортування газу з моменту старту опалювального сезону і до кінця 2023, плюс зарплати співробітникам, бо новостворене підприємство ще не має обігових коштів з платіжок, які надійшли абонентам. Також про виконання делегованих повноважень державою – оплати праці педагогів за грудень цього року.

«Враховуючи вищезазначене, відмовляю в затвердженні рішення Чернігівської міської ради № 36/VІІІ-2 від 24 листопада 2023 року «Про  внесення змін і доповнень до рішення Чернігівської міської від 30 листопада 2022 року № 24/VIII-38 «Про бюджет Чернігівської міської територіальної громади на 2023 рік» зі змінами і доповненнями».

Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що питання, які вирішувалися на 36 сесії Чернігівської міської ради VIII, мають важливе значення для громади міста в умовах дії правового режиму воєнного стану та потребують термінового вирішення, вимагаю винести дані питання на розгляд сесії Чернігівської міської ради, яку необхідно провести у спосіб та в порядку, відповідно до вимог діючого законодавства. 

У разі неможливості розгляду даного питання на сесії Ради, прошу повідомити про неможливість прийняття такого рішення», - повідомив Брижинський.

Тому чиновник сам підписав розпорядження «Про затвердження Програми забезпечення діяльності комунального підприємства «Теплокомуненерго» та «Про затвердження змін і доповнень до рішення ЧМР "Про бюджет Чернігівської міської територіальної громади на 2023", що передбачає виплату заробітної плати вчителям». Відповідно до закону, він має такі повноваження.

Підписані Брижинським вранці 27 листопада документи

Підписані Брижинським вранці 27 листопада документи

Що кажуть у міській раді

На цьому конфлікт не завершився: секретар міської ради Олександр Ломако обурився, що Брижинський не підписав рішення зум-сесії.

"...Мені стало відомо, що адміністрація Брижинського готує відмову і не погоджуватиме їх. Так от, мені все одно в який спосіб, чи то затвердите ці рішення  чи видасте власні (чим би дитина не гралася), але протягом доби відповідні платіжні доручення мають бути в казначействі! 

КП "ТКЕ" має розрахуватися з "Чернігівгаз" і надавати чернігівцям послуги (на календарі зима!!!), а освітяни Чернігова отримати гроші за свою роботу (яка має оплачуватися державою, але через недофінансування освітньої субвенції, це питання закриваємо власним коштом)", - написав  повідомляє в.о. мера Олександр Ломако.

Олександр Ломако, в.о.міського голови Чернігова

Олександр Ломако

У Чернігові через бездіяльність міськради зникне тепло?

І вже надвечі стало відомо - міська рада, маючи підписані Брижинським документи, не подала відповідні документи у казнайську службу. Тож бюджетні рішення досі не профінансовані.

«Це може призвести до того, що вже завтра постачання газу до котелень буде обмежене або призупинене. Це загрожує зривом опалення осель мешканців міста», - сказав начальник військової адміністрації Дмитро Брижинський, який, нагадаємо, ще вранці підписав Програму забезпечення діяльності КП"Теплокомуненерго"» та рішення «Про затвердження змін і доповнень до рішення ЧМР "Про бюджет Чернігівської міської територіальної громади на 2023"».

«Вимагаю в найкоротші терміни надати необхідні фінансові документи та виконати поставлені розпорядження», - наголосив Брижинський.

"Час Чернігівський" писав про таке: Могли отримати 3-кімнатні квартири у центрі: в Чернігові людям, які втратили житло, збудували "золоті" малосімейки

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів