400 тисяч га лісів Чернігівщини постраждали від війни: на відновлення потрібно близько 20 років

31 ЛИПНЯ 2023, 10:21

3761

Денис Землянко

Попри війну відновлення лісів на Чернігівщині не зупиняється. В багатьох лісових масивах філії Чернігівське лісове господарство ДП "Ліси України" минулого року перебували рашисти і ці території досі повністю не обстежено. Але там, де це можливо, продовжується робота. А відновлення лісів починається із насіння.

"Ми знаходимося на території березнянського лісництва. Позаду мене клонова плантація сосни звичаної, на цьому місці лісівники проводять заготівлю насіння сосни звичайної. Клонова плантація відрізняється тим, що тут клони з покращеними якостями. Ці дерева стійкіші до хвороб, шкідників, покращені якості росту", - пояснює Денис Землянко, головний лісничий філії «Чернігівське лісове господарство» ДП "Ліси України".

У Пакульському лісництві за кілька місяців до початку повномасштабної війни вдалося модернізувати шишкосушарку, де збирають насіння сосни. Встигли купити сучасне обладнання і запустити процес. З тим, що було раніше – різниця величезна. Швидше і якісніше.  

"Все пересівалося вручну, було сито. Не контролювалася температура, могла перегоріти і недогрітися. Зараз автоматика температури. Якшо вища температура звукова сигналізація спрацьовує, відкриваються двері. Краще і оперативніше працювати", - каже В’ячеслав Горбенко, лісничий Пакульського лісництва.

В’ячеслав Горбенко

"У барабани засипаються шишки. В кімнаті підтримується температура 50 градусів, шишка розкривається і висипається насіння. Після розкриття насіння переміщаємо в обезкрилювач, тут насіннина відділяється, і далі переносимо в сепаратор. Відділяємо здорове насіння, сортується на 2 кошики. Цей процес допомагає отримати якісне насіння", - показує Денис Землянко.

В модернізованій сушарці за сезон переробляється близько 30 тон шишок. Зберігається насіння в спеціальній тарі при низьких температурах. Весь процес відновлення лісів тривалий і потребує чималих зусиль від збирання насіння до догляду за дорослими деревами.     

"Протягом перших 5 років кожного року догляд, щоб маленька сосна могла конкурувати з бур’янами, проводяться догляди. Потім раз в 5-10 років аналізуємо, чи потрбно там проводити ще дані заходи", - каже Андрій Корогод, лісничий Березнянського лісництва.

"З обережністю ми проводимо обстеження, розмінування спільно з ДСНС. І продовжуємо роботу, обсяг відтворення лісів в рік 370 га", - повідомив Денис Землянко.

За даними оперативного штабу з фіксації екозлочинів, з усіх регіонів саме ліси Чернігівщини найбільше постраждали від війни – замінування і пожежі. А це майже 400 тисяч гектарів. Загалом по Україні – 3 мільйони гектарів. Для повного відновлення лісів України потрібно як мінімум 20 років.

"Час Чернігівський" показував таке:

Схожі новини

Сумки-переноски для тварин, створені чернігівською компанією, завоювали престижну нагороду в США

07 ГРУДНЯ 2024, 15:41

Оновлено

Секретар міської ради Чернігова йде з посади

07 ГРУДНЯ 2024, 12:24

Президент нагородив двох голів з Чернігівщини до Дня місцевого самоврядування

07 ГРУДНЯ 2024, 11:02

Фото

Генсек Ради Європи приїхав у Ягідне. Був у шкільному підвалі, де армія рф влаштувала катівню

07 ГРУДНЯ 2024, 10:45

Вiдео

Миколайчики для дітей Героїв і дідух від матерів: як відзначили Миколая у Катерининській церкві

07 ГРУДНЯ 2024, 10:37

У Чернігівському районі патрульні затримали водійку з рекордним рівнем алкоголю в крові

07 ГРУДНЯ 2024, 10:12

Ворог обстрілював 3 громади: ситуація у прикордонні Чернігівщини

07 ГРУДНЯ 2024, 09:24

ТОП-переглядів