Звернення до президента щодо відсторонення міського голови Чернігова підтримала лише одна фракція міськради

09 ГРУДНЯ 2022, 11:13

1735

Після резонансного рішення суду щодо відсторонення міського голови Чернігова від посади на 1 рік і штрафу через конфлікт інтересів промерська більшість екстренно зібралася на позачергове засідання. Однак самого Владислава Атрошенка на сесії не було.

"Щоб не було зайвих запитань міський голова у відрядженні. Був на місці, потім заплановане відрядження до міжнародних партнерів - Червоний Хрест", - каже секретар міської ради Олександр Ломако.

До зали міськради прийшли переважно представники провладного «Рідного дому». Хоча і далеко не всі.  Інші фракції засідання проігнорували, але кворум був. Розглядалося лише одне питання – щодо звернення до Президента України через відсторонення міського голови, яке прийняли одноголосно. Рішення суду більшість вважає – атакою на міського голову і на місцеве самоврядування.

"Я підтримую це звернення. І я вважаю, вся громада і спільнота висловила своє бачення. Місцеве самоврядування – сила, яка об’єдує Україну, її треба цінити. Вона показала в страшні часи, що може самоорганізовуватися", - розповів Олександр Шевчук, депутат міської ради, фракція «Рідний дім».

Представники інших фракцій вважають подібне звернення поспішним, адже рішення суду не набрало законної сили, а також небезпечним, бо може розцінюватися як тиск на суд.

"Рішення суду ще не набрало законної сили і буде розглядатися у вищих  судових інстанціях. Судова влада є окремою і незалежою гілкою владою і будь який вплив забороний законом", - прокоментував Максим Черненок, голова фракції «Слуга народу».

"Ні ЄС, ні інші фракції не голосували за це рішення, яке намагалося відбілити міського голову. А він хай свої корупційні правопорушення вирішує в суді і не створює піар, і не шатає країну у такий складний час", - каже Марина Рейко, голова фракції «ЄС».

"Ми не бачили повного рішення суду Яворівського суду. Воно не набрало чинності. До моменту розгляду в апеляції коментарі і звернення будуть сприйматися, як втручання у судовий процес. І це підпадає під дію кримінального кодексу. У місті є більш нагальні потреби, які треба розглянути, а це проходження опалювального сезону, відновлення будинків", - прокоментував Олександр Луценко, голова фракці «Наш край».

Представники центральної влади не коментують події навколо рішення суду, посилаючись на те, що не впливають на судову гілку влади.

"Час Чернігівський" розповідав про сесію Чернігівської обласної ради: 12 сесія Чернігівської обласної ради: що наголосували депутати

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів