Зі школи — на фронт їдуть ріпкинські окопні свічки

21 ЛИСТОПАДА 2022, 06:55

1625

Усю осінь з ліцею №1 імені Софії Русової (Ріпкинська громада) нашим військовим відправляють окопні свічки. Деякі з дитячими малюночками, як привіт і подяка нашим бійцям ЗСУ.

— Беруть консервну бляшанку (з-під тунця, паштету або згущеного молока і т. д.), туди вкладають закручену спіраллю смужку картону за розміром. Приносять до школи, тут уже вчителі з волонтерами і дітьми заливають воском. Тоді ріпкинські волонтери передають готові окопні свічки нашим на фронт. Уже відправили більше півтори тисячі штук.

І сьогодні ось машина вантажиться, 300 свічок поїде в Харків і десь 70 «Новою Поштою» — у Бахмут, — пишається Наталія Корж, директорка Ріпкинського ліцею ім. Софії Русової. — Зараз діти на канікулах, з 31 жовтня по 7 листопада. Навчання проходить онлайн. А свічки почали робити з 1 вересня.

Мотиватор — наша вчителька англійської мови Ірина Костенок. Вона сама волонтерить. Запропонувала і нам всім підтримати військових і наробити окопних свічок. Ми погодились і започаткували проєкт «Твоя добра справа». Учителька трудового навчання і технологій Світлана Калайда провела для всіх дітей майстер-клас з виготовлення цих свічок.

І всі, з першого по 11 класи, крутять і приносять. Менші з батьками, старші самостійно. Виготовляють свічки наші учні і в Голубичах, у гаражах. Організувала Ірина Мальковець, мама нашої випускниці, волонтерка. Вона передає ці та інші виготовлені школою окопні свічки на Схід, переважно в ті точки, де воюють випускники нашого ліцею. А вони всюди: Бахмут, Ізюм, Херсон, Харків…

— Де берете віск?

— Грошима скидаються вчителі, батьки, жителі Ріпок і не тільки. Віск Ірина Михайлівна (вчитель англійської) купує через інтернет. А ще в’яжемо круглі килимки, плетемо маскувальні сітки. Тканину самі зносимо, волонтери привозять. Є вікно у вчителів, прибігають у спортзал, де розвішана сітка, і плетуть. Зараз почали білу, під зиму. Тиждень назад велику відправили в Харків. 

Для військових, які стоять у нас, постійно готуємо вареники. З вишнями, сиром, яблуками. Змінилася ротація, ті, що стояли влітку, пішли на Схід. Посвятили їм синьо-жовті обереги на руку в нашій Святомиколаївській церкві. Недавно телефонувала — усі хлопці живі-здорові.

А всім нашим випускникам, які воюють на Сході, на День захисників учителі послали вітальні посилки. Печиво, цукерки, шкарпетки, привітання — усе, що могли зібрати. Дуже щемко було.

"Час Чернігівський" знімав відео про виробництво окопних свічок у Чернігові: Тепло для українських захисників: волонтери з Чернігова налагодили виробництво окопних свічок.

Схожі новини

Паводок на Чернігівщині сильнішатиме: чому взимку багато води?

26 ЛЮТОГО 2024, 20:40

У громаді на Чернігівщині прощатимуться із бійцем ЗСУ: жалоба триватиме 3 дні

26 ЛЮТОГО 2024, 18:54

Вiдео

В дітей треба вкладати душу і серце: чернігівські легкоатлети досягли успіхів на всеукраїнських змаганнях

26 ЛЮТОГО 2024, 18:26

Фото

Ліва рука залишилася під Бахмутом: "Художник" про життя після ампутації

26 ЛЮТОГО 2024, 17:02

Фото

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

Фото

Понад 2 кг наркотиків та арсенал зброї: злочинців затримали на Чернігівщині

26 ЛЮТОГО 2024, 14:50

Фото

Дмитро Блауш та латвійські волонтери опинились в епіцентрі обстрілу «Іскандером»

26 ЛЮТОГО 2024, 13:32

ТОП-переглядів