Зі школи — на фронт їдуть ріпкинські окопні свічки

21 ЛИСТОПАДА 2022, 06:55

1792

Усю осінь з ліцею №1 імені Софії Русової (Ріпкинська громада) нашим військовим відправляють окопні свічки. Деякі з дитячими малюночками, як привіт і подяка нашим бійцям ЗСУ.

— Беруть консервну бляшанку (з-під тунця, паштету або згущеного молока і т. д.), туди вкладають закручену спіраллю смужку картону за розміром. Приносять до школи, тут уже вчителі з волонтерами і дітьми заливають воском. Тоді ріпкинські волонтери передають готові окопні свічки нашим на фронт. Уже відправили більше півтори тисячі штук.

І сьогодні ось машина вантажиться, 300 свічок поїде в Харків і десь 70 «Новою Поштою» — у Бахмут, — пишається Наталія Корж, директорка Ріпкинського ліцею ім. Софії Русової. — Зараз діти на канікулах, з 31 жовтня по 7 листопада. Навчання проходить онлайн. А свічки почали робити з 1 вересня.

Мотиватор — наша вчителька англійської мови Ірина Костенок. Вона сама волонтерить. Запропонувала і нам всім підтримати військових і наробити окопних свічок. Ми погодились і започаткували проєкт «Твоя добра справа». Учителька трудового навчання і технологій Світлана Калайда провела для всіх дітей майстер-клас з виготовлення цих свічок.

І всі, з першого по 11 класи, крутять і приносять. Менші з батьками, старші самостійно. Виготовляють свічки наші учні і в Голубичах, у гаражах. Організувала Ірина Мальковець, мама нашої випускниці, волонтерка. Вона передає ці та інші виготовлені школою окопні свічки на Схід, переважно в ті точки, де воюють випускники нашого ліцею. А вони всюди: Бахмут, Ізюм, Херсон, Харків…

— Де берете віск?

— Грошима скидаються вчителі, батьки, жителі Ріпок і не тільки. Віск Ірина Михайлівна (вчитель англійської) купує через інтернет. А ще в’яжемо круглі килимки, плетемо маскувальні сітки. Тканину самі зносимо, волонтери привозять. Є вікно у вчителів, прибігають у спортзал, де розвішана сітка, і плетуть. Зараз почали білу, під зиму. Тиждень назад велику відправили в Харків. 

Для військових, які стоять у нас, постійно готуємо вареники. З вишнями, сиром, яблуками. Змінилася ротація, ті, що стояли влітку, пішли на Схід. Посвятили їм синьо-жовті обереги на руку в нашій Святомиколаївській церкві. Недавно телефонувала — усі хлопці живі-здорові.

А всім нашим випускникам, які воюють на Сході, на День захисників учителі послали вітальні посилки. Печиво, цукерки, шкарпетки, привітання — усе, що могли зібрати. Дуже щемко було.

"Час Чернігівський" знімав відео про виробництво окопних свічок у Чернігові: Тепло для українських захисників: волонтери з Чернігова налагодили виробництво окопних свічок.

Схожі новини

У Чернігові поховали 25-річного загиблого на війні бійця

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:46

«Кину матюкатися у фейсбуці» - як волонтер з Чернігівщини привертає увагу до зборів на ЗСУ

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:14

У Чернігівській області зʼявилися 14 нових магазинів. Які та де

14 ЧЕРВНЯ 2024, 17:12

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

“Патріоти” та F-16 для України: що фіксує безпекова угода зі США

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

Фото

У Чернігові працює Координаційний центр з розшуку осіб зниклих безвісти за особливих обставин

14 ЧЕРВНЯ 2024, 15:15

Прослужив 8 місяців: на Харківщині загинув 35-річний стрілець із Носівської громади

14 ЧЕРВНЯ 2024, 14:07

ТОП-переглядів