Згоріла хата переселенців: натопили, аби малий не змерз

21 СІЧНЯ 2024, 11:48

4116

Згоріла хата переселенців: натопили, аби малий не змерз

Згоріла хата переселенців, адвентисти сьомого дня. Фото Суспільне Чернігів

3 січня о 4-й годині ранку в будинку родини Шаманіних у селі Будище на Коропщині сталася пожежа. Згоріла покрівля. Коли гасили, вилили чотири тонни води. Намокли стіни, речі. Нині сім’ю прихистили добрі люди.

Родина Шаманіних — внутрішні переселенці. Вони з Нікополя на Дніпропетровщині. Звідти через постійні обстріли виїхало вже 70 відсотків населення. Місто — за сім кілометрів від окупованого Енергодара.

"Наша мама купила цей будинок і ми почали його відновлювати: груби ламали, піч зламали, перероблювали все, стін не було. Дуже багато грошей сюди вклали", – розповіла переселенка Владислава Шаманіна.

Шаманіни — адвентисти сьомого дня. У Будищі є їхні знайомі, також віруючі. Купили старенький будинок. Владислава Шаманіна влаштувалася вчителькою англійської мови в школу села Оболоння. Бабуся і чоловік Іван — на господарстві та з Михайликом (він 2020 року народження).

На початку жовтня ледь не втратили дитину. Мишко сидів біля батька на мінітракторі і під час сільгоспробіт упав на землю. Травмованого малого забрали до лікарні.

Півтора року Шаманіни  облаштовували облуплену хату, зробили з неї лялечку. Напередодні біди побачили, що мороз посилюється, натопили, аби малий не змерз. Невідомо, чим би все скінчилося, аби бабуся не прокинулася під ранок. Побачила, що сизий дим з горища вже просочився крізь стелю. Пожежники приїхали швидко.

Володимир Куніцин, голова Коропської громади, пропонував постраждалим матраци, подушки, продукти. Відмовились. Сказали: «Може, комусь потрібніше буде. Нам сусіди все дали».

— Родина віруюча, непитущі. Нині підшукуємо їм будинок. Є хати з газом і без. У Будищі та Оболонні, — говорить Володимир ГАВРИЛЕНКО, староста Оболонського округу. — На їхньому будинку необхідно  міняти дах — для цього потрібно більше ста тисяч гривень. Нові крокви, інші будматеріали плюс робота. Вигідніше іншу хату купити. Ціни різні, залежно від стану. Є і по 80 тисяч гривень. Трохи грошей люди зібрали.

* * *

Великі морози спонукають більше натоплювати хати. 7 січня в селі Архипівка Семенівської громади надихалася гаром і померла пара: 93-річний дід та 83-річна баба.

Джерело: Валентина ОСТЕРСЬКА, "Вісник Ч", Фото Суспільне Чернігів

"Час Чернігівський" писав про пожежі: Ремонтували більше десяти років, а вщент згоріло за пів години

Схожі новини

Поховали чотирьох: у Чернігові та Бобровицькій громаді прощались із бійцями

22 ЛИПНЯ 2024, 22:29

Після аварії лікарі не давали їй шансу, що буде ходити: супертато і дві бабусі врятували Аню

22 ЛИПНЯ 2024, 19:39

Вiдео

«Подякувала всім. Ця відзнака всього колективу», - лікарці з Чернігова Президент вручив відзнаку «Заслуженого лікаря України»

22 ЛИПНЯ 2024, 18:11

Фото

Ремонтують покрівлю, міняють вікна: як оговтуються ніжинці після обстрілу росіян

22 ЛИПНЯ 2024, 17:21

Акторку-чернігівку звинуватили у плагіаті та інфоциганстві. Що відомо

22 ЛИПНЯ 2024, 16:22

Фото

Майстри показали, як реставрують деревʼяні будиночки Чернігова

22 ЛИПНЯ 2024, 15:16

Чернігівський ресторатор готував фірмові сендвічі у компанії зірок українського телебачення

22 ЛИПНЯ 2024, 14:11

ТОП-переглядів