Загрози з Півночі посилюються. рф може вдарити з Брянська. План вже готовий - екс-заступник міністра оборони Польщі

06 ЛЮТОГО 2023, 09:08

4175

Загрози з Півночі посилюються. рф може вдарити з Брянська. План вже готовий - екс-заступник міністра оборони Польщі

Польський генерал Вальдемар Скшипчак

Польський генерал Вальдемар Скшипчак переконаний, що у лютому рф може вдарити з півночі та північного сходу. План російського головнокомандувача Герасимова стосовно цього практично готовий. Діятимуть росіяни приблизно так само, як раніше - не рахуючись з власними втратами. Напрямки можливого наступу - з Брянська, Курська та Воронежа, заявив генерал в інтерв‘ю ВВС Україна.

Чи буде ця тактика нового наступу вдалою - поляк сумнівається.

«Після того, як росіяни програли битви навесні та влітку, вони вивели та накопичили свої війська в районі Брянська, Курська та Воронежа. Починаючи з жовтня, вони відновлювали там свої сили.

Вони проводять для цього велику мобілізацію. Й хоча вона в них доволі хаотична, вони мають резерв з 1,2 мільйона осіб. З них 300 тисяч мобілізованих проходять відповідну підготовку та тренування. Велика частина цих сил зараз зосереджена саме в районі Воронежа, Курська, Брянська.

Я вважаю, що росія може вдарити по Україні з цього напрямку, рухатися звідти в південному напрямку, на захід від Харкова, вздовж річки Ворскла, що впадає в Дніпро. За цього сценарію під ударом опиняються - Полтава та Дніпро. Вони можуть спробувати з'єднати свої сили з цього напрямку з тими, які нині воюють на сході в районі Бахмута й Соледара», - каже Скшипчак.

У лютому й навесні 2022 росіяни не мали переваги, яка б дала їм змогу швидко виграти війну. Тепер вони намагаються забезпечити її. Вони зрозуміли, що якщо не матимуть переваги в 5-6 разів, то не виграють в українців. Така перевага не значить, що вони зможуть розбити ЗСУ. Але це може дати їм змогу захопити території на сході країни.

Потрібно готуватися до того, що під час нового можливого наступу росія буде використовувати значно більше своїх військових літаків. Україні потрібні далекобійні ракети, щоб їх збивати ще на старті над територією росії або ж над територією білорусі, приміром, при старті з аеродрому Зябрівка під Гомелем. Це право України на самозахист.

Потрібно максимально зміцнити українську ППО. Для цього потрібні ракети для знищення всіх повітряних цілей, включно з балістичними ракетами.

Ключову роль відграє в цій справі розвідувальна інформація від США, яку ті отримують із супутників. Вона потрібна українцям, щоб відстежувати запуски ракет і швидко реагувати.

Над територією України теж, може, доведеться збивати, але українським військовим потрібно надати далекобійні ракети. Це і буде захист українського неба, вважає експерт.

При цьому, Вальдемар Скшипчак виключає в принципі сценарій, що до бойових дій може приєднатися і білоруська армія.

«Білоруське військо не хоче воювати з Україною. Звичайні білоруси нині більш приязно ставляться до українців, ніж росіяни. Якби білоруська армія могла бути задіяна в цій війні, то це вже сталося б давно. Лукашенко добре це знає. Росіяни забрали собі озброєння та обладнання, що належало білоруській армії. Але не можна виключати допоміжного наступу з території білорусі», - зауважує польський воєначальник.

Чи є дієві засоби, щоб протидіяти майбутнім і нинішнім загрозам? Скшипчак вважає, що так. Для того, щоб у майбутньому Україна могла звільнити свої території в Луганській, Донецькій, Херсонській областях, їй потрібно створити свій "танковий кулак".

Він має складатися з 350-400 танків. Потрібно всім країнам скластися й надати Україні ці танки. Якщо наша держава матиме такий "кулак", то українська армія розіб'є російську.

У США є великі запаси таких танків. Вони могли б їх дати Польщі, а звідти їх передали б українцям. Для цього потрібне політичне рішення вже просто зараз, тому що росія готується до нового нападу.

«Саме через це Валерій Герасимов призначений командувачем російського угруповання в Україні. План нападу практично готовий, як і їхнє військо. Коли вони нападуть і де саме - це знають достеменно лише вони. Але план у них є…Тепер, на мою думку, головне - приготуватися до відсічі російського наступу з півночі. Після цього Україна матиме умови для підготовки нового контрнаступу й, зокрема, звільнення Донбасу, включно з Донецьком та Луганськом», - резюмує експерт.

У 2006-2009 Вальдемар Скшипчак командував сухопутними військами польської армії. Перед тим він очолював багатонаціональну дивізію в Іраку, де служили й українські військові. Також працював на посаді заступника міністра оборони Польщі.

"Час Чернігівський" писав, що в області формують окремі військові з'єднання: Чернігівщина візьме участь у формуванні бригад «Гвардії наступу».

Схожі новини

У Чернігівській ОВА аналізували "дивні" тендери

28 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:45

Вiдео

Для віддалених сіл прикордоння: 18 електроскутерів передали соцпрацівникам Чернігівщини

28 БЕРЕЗНЯ 2024, 18:16

Роману Насірову суд подовжив термін під вартою, а от заставу… зменшили

28 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:07

Тиждень вигрібали сміття, труїли щурів: відновив роботу центр для безпритульних тварин

28 БЕРЕЗНЯ 2024, 16:11

Фото

Наосліп: захисник, який втратив зір, почав волонтерити

28 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:12

Інтерв’ю

Священник, який ледь не потрапив до рук окупантів, тепер править на Чернігівщині

28 БЕРЕЗНЯ 2024, 14:00

Фото

Новоспеченому речнику Повітряних Сил дорікнули тим, що… жонатий і погано знає фізику

28 БЕРЕЗНЯ 2024, 12:53

ТОП-переглядів