За три прильоти в родини із села під Черніговом згоріло все. Відновили за рік

31 ЛИПНЯ 2023, 11:20

1530

За три прильоти в родини із села під Черніговом згоріло все. Відновили за рік

Бої у Количівці, березень 2022 року

17 липня в дворі родини Сердюк з Количівки Чернігівського району біля триповерхового будинку трудиться будівельна бригада. «Червоний Хрест» виділив 190 тисяч гривень на утеплення і облицювання стін ззовні. Роботи повинні закінчити до кінця липня.

За рік родина відбудувала дім і частково зробила ремонт. Людмила тримала корів, три рази на тиждень возила молочне на чернігівський базар. Чоловік Володимир працює в Деснянському басейновому  управлінні води і ресурсів.

— Як тільки орки вийшли, почали розбирати руїни, — показує на телефоні фото колишнього життя Людмила СЕРДЮК.  — Будуватися почали в травні минулого року. Стіни на першому поверсі частково вціліли. Приїхали волонтери — Кирило Богдан з Києва разом зі своєю командою,  —взялися допомагати. Їздили на вихідні. Розчистили майданчик. Знайшли муляра. Заплатили за нову корову.

— Хто допомагав відбудовувати?

— Самі. У мене чоловік усе вміє робити. Волонтери допомагали з матеріалами: газоблоки, цемент. Сільрада давала балки, утеплювач. Друзі зятя приїздили. Кирило з командою заплатили за металочерепицю, перекрили дах.

— Скільки грошей пішло на відновлення?

— І порахувати важко. Якийсь фонд дав 30 тисяч, якийсь виплачував по дві тисячі на людину. Пішли всі свої заощадження. Тільки на плитку у ванній, поклейку шпалер віддали 50 тисяч гривень, — робить екскурсію новим будинком.   — На другому поверсі ще немає нічого.

— 9 березня влетіло в хату, — рахує минулорічні прильоти Людмила Сердюк. — 16-го — у сарай. Уламками поранило двох корів. Одну дорізали, віддали волонтерам. Іншій військові дали антибіотик, відійшла. Посікло два трактори. 21-го був третій приліт, добили нас повністю. Згоріло все: хата, сарай. Чотири корови, п’ять вівчарок.

До нас прийшов командир, запитав: «Де можна розселитися». Дозволили в себе, 17 військових. Перебралися в погріб, він у нас великий, як двохкімнатний. Біля двору облаштували блокпост, навпроти хвіртки, у дров’янику хлопці ховали ящики з боєприпасами. Думаю, хтось здав наших хлопців, тому сюди і летіло.

Будувались майже все життя. У 2010 році перейшли. Перед великою війною зробили ремонт, бо народилася внучка. Два поверхи і мансарда з білої цегли. Десь квадратів 140 точно було. Такий самий і відбудували.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ

"Час Чернігівський" писав про відновлення: 

Схожі новини

Вiдео

Латвія оздоровить дітей з Чернігівщини і допоможе відновити пошкоджену ворогом енергетику

21 ТРАВНЯ 2024, 18:13

Як нині живе прикордонна громада Чернігівщини, що межує із союзницею рф, ворожою білоруссю

21 ТРАВНЯ 2024, 17:11

На війні загинув випускник Чернігівського ліцею з посиленою військовою та фізичною підготовкою

21 ТРАВНЯ 2024, 16:20

Відомий письменник-ніжинець знявся у кіно…26 років тому

21 ТРАВНЯ 2024, 16:13

На Чернігівщині продають агропідприємство за понад 3 мільйони доларів

21 ТРАВНЯ 2024, 15:21

Підняти вартість проїзду та додаткові гроші з бюджету: мерія знову натякає, що перевізники не вийдуть на рейси

21 ТРАВНЯ 2024, 15:13

Фото

Вітряк зі Смолина – у музеї під Києвом

21 ТРАВНЯ 2024, 14:19

ТОП-переглядів