За півроку на Чернігівщині вкрали електроенергії на 3,2 млн грн

07 СЕРПНЯ 2023, 18:34

698

За І півріччя цього року споживачі Чернігівщини (як побутові, так і непобутові) поза обліком спожили понад 500 тисяч кВт-год електроенергії. У грошовому еквіваленті це близько 3,2 мільйона гривень збитків, повідомляють у «Чернігівобленерго» із посиланням на слова начальника служби технічного аудиту компанії Сергія Рубця.

Фахівці фіксують такі види порушень: пошкодження пломб на засобах обліку електроенергії, самовільні підключення поза приладами обліку та використання постійних магнітів для зупинки лічильника (в тому числі спрацювання індикаторів впливу магнітних полів).

«Чомусь і досі споживачі думають, що виявлення і доведення фактів крадіжки електричної енергії, – справа не з легких. Хоча насправді складнощів таке завдання у нашої служби не викликає. Діючи на випередження, ми постійно вдосконалюємо заходи для боротьби з позаобліковим споживанням електроенергії», - каже Рубець.

Окрім того, здійснюється профілактична робота – контролюються винесення лічильників на фасади будівель, встановлюють на лічильники захисні елементи, які сповіщають персонал Товариства про використання споживачами магнітів або іншого забороненого обладнання, а також електрики встановлюють лічильники із дистанційним зчитуванням даних у споживачів та контролюємо заходи щодо унеможливлення доступу споживачів до дооблікових кіл електричної енергії.

Тож, як би споживачі не намагалися зекономити на безобліковому споживанні, рано чи пізно усі незаконні підключення будуть виявлені, а їхні винуватці понесуть справедливе покарання.

Втручання в роботу приладів обліку або ж використання електричної енергії поза обліком є порушенням Закону України «Про ринок електроенергії» та Правил роздрібного ринку електроенергії. Кваліфікуються вони як «крадіжка» і відносяться до кримінальних злочинів. Покарання за такий злочин передбачає навіть позбавлення волі строком до 3 років.

«Не варто забувати, що крадії електроенергії шкодять не лише оператору системи розподілу, який обслуговує мережі, а й звичайним споживачам, – наголошує Сергій Рубець. – По-перше, незаконні підключення до ліній значно знижують якість електропостачання, чого споживачі просто не можуть не помічати, по-друге, такими діями вони наражають на небезпеку інших людей, адже незаконні приєднання і пошкоджені лічильники значно підвищують імовірність позаштатних ситуацій з електрообладнанням, які можуть призвести до пожеж, ураження струмом тощо».

"Час Чернігівський" писав як у житловому масиві Масани горіла електропідстанція: подробиці а також: торік на Чернігівщині накрали електроенергії на 10 мільйонів. Що загрожує крадіям?

Схожі новини

Був в теробороні, воював на Луганщині: на Чернігівщині поховали загиблого в бою бійця

22 ЛЮТОГО 2024, 00:05

На Чернігівщині розслідують загадкову смерть дитини

21 ЛЮТОГО 2024, 20:43

Модульні будинки, гарячі обіди, робота людям: як БФ «До України з любов’ю» допомагає Чернігівщині

21 ЛЮТОГО 2024, 18:44

Фото

Майже 60 років разом: подружжя, яке втратило дім, але не любов

21 ЛЮТОГО 2024, 17:05

Фото

Розбирають завали "під нуль": чернігівці долучаються до відновлення країни

21 ЛЮТОГО 2024, 16:11

Помер боєць з Чернігівщини, який отримав тяжкі опіки в бою

21 ЛЮТОГО 2024, 15:48

Фото

Чернігівка розповіла про зустріч з російським генералом та його сином

21 ЛЮТОГО 2024, 14:56

ТОП-переглядів