Торік на Чернігівщині накрали електроенергії на 10 мільйонів. Що загрожує крадіям?

29 БЕРЕЗНЯ 2023, 14:25

1202

Кому війна, а кому - мати рідна. Споживачі, користуючись складною ситуацією і подекуди відсутністю доступу до ресурсів живлення енергетиків, почали відкрито махлювати з лічильниками, а відтак і з рахунками. Як інформують у АТ «Чернігівобленерго» протягом 2022-го енергетики не раз фіксували порушення, пов’язані з крадіжками електроенергії як серед побутових, так і серед промислових споживачів.

Усього за рік фахівці компанії склали 300 актів про порушення, інформує начальник служби технічного аудиту АТ «Чернігівобленерго» Сергій Рубець.

– Основними видами порушень, як і раніше, залишаються самовільне підключення поза приладами обліку, використання постійних магнітів для зупинки лічильників та зрив пломб.

Збитки від такої «економії» споживачів чималі: минулого року вони перевищили суму у 10 мільйонів гривень.

– Ми знаємо десятки методів крадіжки електроенергії, які можуть використати споживачі, маємо високотехнологічне обладнання та досвідчених фахівців, – попереджають у службі технічного аудиту. – А тому рано чи пізно усі незаконні підключення на території обслуговування нашого Товариства все одно будуть виявлені.

Як відомо: втручання в роботу приладів обліку або ж використання електричної енергії поза обліком є порушенням Закону України «Про ринок електроенергії» та Правил роздрібного ринку електроенергії. Кваліфікуються вони як «крадіжка» і відносяться до кримінальних злочинів.

За Кримінальним кодексом України, згідно зі ст. 188 крадіжка електричної енергії шляхом самовільного використання без приладів обліку (якщо використання приладів обліку обов'язкове) дорівнює штрафу від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, у грошовому еквіваленті це 1700-3400 грн.

А дії, які спричинили зміну показів засобів вимірювальної техніки (використання постійних магнітів, високочастотних генераторів тощо), в тому числі умисне пошкодження приладів обліку - ведуть до кримінальної відповідальності за розкрадання електроенергії та виправних робіт строком до 2 років.

Ті ж самі дії вчинені повторно або за попередньою змовою групи осіб, та якщо завдано шкоди у великих розмірах, караються позбавленням волі на строк до 3 років.

Окрім того, завдають збитків крадії електроенергії не лише підприємству, вплив дій злочинців відчувають і споживачі, адже незаконні включення на лініях найперше ведуть до зниження якості електропостачання.

Тому фахівці енергетичної галузі наголошують: якщо ви стали свідком крадіжки електроенергії, помітили обірвані дроти на лініях електропередачі, відкриту трансформаторну підстанцію, побачили роботи з демонтажу ліній або обладнання підстанцій людьми, що не є працівниками АТ «Чернігівобленерго», одразу ж повідомляйте про це у кол-центру Товариства за номером 0-800-210-310 або (0462) 772-901.

"Час Чернігівський" писав про енергетиків:

Схожі новини

Препарат чернігівських науковців підкорює Австрію

15 КВІТНЯ 2024, 09:46

Автівка підірвалась на міні у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:48

Менше обстрілів, більше ворожих дронів: ситуація у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:19

Загинули на фронті: на Чернігівщині поховали трьох бійців ЗСУ

14 КВІТНЯ 2024, 21:37

За держзраду суд дав пастуху п’ятнадцять років

14 КВІТНЯ 2024, 19:58

Виконують пісні на замовлення, гроші йдуть на авто для військових

14 КВІТНЯ 2024, 18:33

У молодої родини горів відремонтований будинок

14 КВІТНЯ 2024, 17:29

ТОП-переглядів