За німецькі урядові гроші на Чернігівщині відремонтували 2 лікарні

19 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:20

871

За німецькі урядові гроші на Чернігівщині відремонтували 2 лікарні

На Чернігівщині відремонтували лікарню

Заклади будуть надсучасними - з альтернативними джерелами живлення і навіть власними кол-центрами.

Зокрема, уряд Німеччини профінансував реновацію двох лікарень в Чернігівській області у громадах Бахмача та Ніжина. 

Гроші німецького уряду витратили на реновацію приміщень КНП «Ніжинська центральна міська лікарня імені М. Галицького» і КНП «Бахмацький міський центр первинної медико-санітарної допомоги». В цих закладах вже провели ремонти і перепланування на окремих поверхах. В квітні в них запрацюють кол-центри, а згодом - сонячні електричні станції. 

 

 

 

Наприкінці 2022 німецька урядова ініціатива GIZ Ukraine «Спеціальна програма підтримки України/ EU4ResilientRegions» отримала запити на допомогу від громад з п’яти регіонів. 

Громади потребували допомоги у відновленні самих закладів, а також у вдосконаленні сервісу та комунікації в існуючих закладах охорони здоров’я.

«В рамках проєкту по реновації лікарень ми обрали комплексний підхід, - розповідає Рене фон Прондзінскі, керівник компоненту соціальної інфраструктури. – Тому окрім проведення відновлювальних робіт, ми були сфокусовані на підсиленні стійкості закладів загалом і впроваджені нової філософії лікарень. Йдеться про впровадження рішення в частині комунікації з пацієнтами, а також підвищення енергонезалежності закладу».

Для кожного з медичних закладів розроблений окремий пакет будівельних рішень, зокрема і щодо ремонтних робіт приміщення кол-центру. Його оператори надаватимуть інформацію про розклад роботи лікарів, діагностичні процедури та правила підготовки до них, що напряму впливає на якість медичних послуг. 

Це комплексний і принципово новий рівень обслуговування пацієнтів, які зможуть користуватись зручними каналами зв’язку. Відкриття центру планується в квітні 2024 року, а поки проходить етап навчання персоналу і налагодження роботи, інформує сторінка GIZ Ukraine. 

Також влітку 2024 на території обох медичних закладів запрацюють сонячні електричні станції. В Ніжині її встановлена потужність складатиме 50 кВт*год (пік), а в Бахмачі - 25 кВт*год (пік). За попередніми розрахунками в сонячну погоду забезпечуватиме покриття значної частки потреб в електриці лікувального закладу.

Проєкт реновації закладів охорони здоров’я реалізується в рамках проєкту «Спеціальна програма підтримки України/ EU4ResilientRegions» з облаштуванням сучасних кол-центрів і встановленням сонячних електростанцій, і охопить 8 закладів в Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Чернігівській областях.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Фото

Книжки та малюнки з Чернігівщини – на «Українській книжковій полиці» в Польщі

21 ТРАВНЯ 2024, 19:43

Вiдео

Латвія оздоровить дітей з Чернігівщини і допоможе відновити пошкоджену ворогом енергетику

21 ТРАВНЯ 2024, 18:13

Як нині живе прикордонна громада Чернігівщини, що межує із союзницею рф, ворожою білоруссю

21 ТРАВНЯ 2024, 17:11

На війні загинув випускник Чернігівського ліцею з посиленою військовою та фізичною підготовкою

21 ТРАВНЯ 2024, 16:20

Відомий письменник-ніжинець знявся у кіно…26 років тому

21 ТРАВНЯ 2024, 16:13

На Чернігівщині продають агропідприємство за понад 3 мільйони доларів

21 ТРАВНЯ 2024, 15:21

Підняти вартість проїзду та додаткові гроші з бюджету: мерія знову натякає, що перевізники не вийдуть на рейси

21 ТРАВНЯ 2024, 15:13

ТОП-переглядів