П’ятнадцята сесія Чернігівської обласної ради восьмого скликання відзначилась новими обличчями у депутатському корпусі. Так, команда «Слуги народу» підсилилась військовослужбовцем: депутатську присягу приніс Іван Чаус. Каже, що головним напрямком своєї роботи бачить допомогу ЗСУ.
"У мене велика ідея і бажання є зробити програму разом з департаментами області для дітей героїв, загиблих наших героїв, які знаходяться в непростому становищі. Є багато ідей для військовослужбовців. Це велика проблематика, адже у нас не тільки на війні бійці гинуть, у нас є питання, коли вони приходять з війни, коли приходять без рук, без ніг, дуже багато у психологічному забезпеченні є питань", - розповів Іван Чаус, депутат від "Слуги Народу", військовослужбовець ЗСУ.
Іван Чаус
Отримала двох нових депутатів також «Батьківщина». Це Валентина Дзюба та Валентина Мельник, вони замінили раніше виключених Сергія Пащенка та Галину Синявську, щодо яких застосували правило імперативного мандату – тобто відкликання народного обранця виборцями або партією, якщо він не виправдовує їхньої довіри.
Нових депутатів обрали за списком тих, хто набрав найбільше голосів на виборах у 2020 році. Основним напрямком їхньої діяльності стане гуманітарна допомога.
«Батьківщина» багато займається гуманітарною допомгою. І благодійний фонд «Європа» і фонд молодіжної ініціативи «Надія», яким Дубіль займається і Нікітін, який зараз більше у медичну сферу. А ці люди, Дзюба Валентина і Мельник Валентина, вони були членами нашої команди, по списку вони зайшли. Це дуже позитивно", - розповів Іван Якуб, керівник фракції ВО "Батьківщина" в обласній раді.
Іван Якуб
На сесії гарячі обговорення викликало питання затвердження меж РЛП «Ялівщина». Саме визначення чітких кордонів дозволить зберегти від забудови і розвивати парк як об‘єкт природно-заповідного фонду.
"Я прошу підтримати цей проєкт задля того, щоб «легені» Чернігові далі розвивались, очищувались і радували мешканців міста", - звернувся до депутатів голова Чернігівської ОВА Вʼячеслав Чаус.
Вʼячеслав Чаус
Але питання встановлення меж «Ялівщини» вже не вперше наштовхнулось на шалений спротив представників Чернігівської міської ради. Так, начальник Управління земельних ресурсів Василь Дмитренко заявив, що спершу потрібно розділити парк на зони і встановити їхні межі.
"Даний проєкт зонування передбачає розмежування всіх зон, які повинні бути. Розмежування зон – це чітко встановлена межа. На сьогоднішній день картинка розмежування є: господарська зона, зона рекреації і все решта, але чіткої межі нема", - пояснював Василь Дмитренко, начальник управління земельних ресурів Чернігівської міської ради.
Василь Дмитренко
При цьому інші спеціалісти вказують: питання меж «Ялівщини» взагалі не пов’язане із розмежуванням всередині ландшафтного парку.
"Питання землі абсолютно не пов’язане з проєктом зонування. Не зважаючи на те, чия буде земля, якщо це господарська зона, то вона господарська. Якщо дорога з комунікаціями відноситься до господарської зони, то чия б це територія не була, зона не міняється. Так само русло річки – це господарська зона і буде господарською зоною. Тому я не знаю, які зауваження у міської ради, вони незрозумілі нам, ми діємо в рамках закону, відповідно до чинного законодавства", - намагалась переконати депутатів Наталія Грудницька, директорка Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОВА.
Під час голосування щодо затвердження меж «Ялівщини» депутати від «Рідного дому», «Радикальної партії» та колишньої «ОПЗЖ» утримались – парк знову лишився без чітких меж.
Залишається лише припустити, що у певних політичних сил є приватні або фінансові інтереси, пов’язані із забудовою зелених «легень» Чернігова.