З айтішника — в артилеристи: як програміст із Чернігівщини прикриває піхоту на фронті

15 ЖОВТНЯ 2025, 17:08

2175

Василенко Соломія

Михайло Писарюга на псевдо Апостол

Михайло Писарюга на псевдо Апостол

Михайлу Писарюзі 30 років. Він колишній програміст із Городні, який після початку повномасштабного вторгнення став старшим офіцером батареї в 58-ій окремій мотопіхотній бригаді. Псевдо — Апостол.

Він пройшов підготовку командира взводу в Академії Сухопутних військ, навчався в Королівській школі артилерії у Великій Британії і сьогодні своїм вогнем прикриває піхотинців на фронті.

Союзники прагнули, щоб наші бійці були універсальними: уміли водити, наводити й ремонтувати техніку, розповідає Михайло виданню "Новини Городнянщини". 

Спершу Михайло працював з радянськими гарматами Д-20, потім опанував британську самохідну артустановку AS-90. За його словами, британська артилерія точніша й автоматизованіша, тож іноді підрозділ випускав до сотні снарядів на день.

Восени 2023 року Апостол і його команда виконували завдання на Вугледарському напрямку. До того - був Лиман і Харківщина. 

У 58-й окремій мотопіхотній бригаді імені гетьмана Івана Виговського акцентують: завдяки роботі хлопців були уражені ворожі колони, танки й позиції. Втім, основна мета офіцера — не лише знищувати техніку супротивника, а й берегти піхоту. 

«Дрони бачать висування противника — ми відкриваємо вогонь, щоб ліквідувати загарбників ще на підступах. Так ми працювали минулого року під Урожайним, а потім – під Пречистівкою на Донбасі», — пояснює він.

Михайло зізнається: найважче — втрачати побратимів і повідомляти про це їхнім родинам. У його підрозділі за час служби були три такі звістки. Троє побратимів полягли на Харківщині. 

Апостол каже, що його підрозділ - це переважно молодь. Більшість мобілізованих воюють з першого року війни.

Вдома на Михайла чекають його батьки та сестра. Після війни він мріє повернутися до мирної професії та створити родину.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вибухотехніки знешкодили бойові частини російських дронів на Чернігівщині

05 СІЧНЯ 2026, 15:27

Фото

Модернізована електричка від Укрзалізниці вийшла на маршрут через Ніжин

05 СІЧНЯ 2026, 15:04

У перший день нового року загинув прикордонник із Чернігівщини

05 СІЧНЯ 2026, 13:49

Фото

У Чернігові показали масштаби руйнувань після нічної атаки: що вже відновили

05 СІЧНЯ 2026, 12:28

Десятки вибухів у Чернігові, більшість - робота ППО: скільки дронів збили захисники

05 СІЧНЯ 2026, 10:59

Фото

Удари по бізнесу, "критичці" і житлу: що відомо про комбіновану атаку на Чернігівщину

05 СІЧНЯ 2026, 09:40

Нічні вибухи в Чернігові: куди влучив ворог

05 СІЧНЯ 2026, 08:37

ТОП-переглядів