Євромайдан у Чернігові: нова книга від Сергія Соломахи

23 ЛИСТОПАДА 2023, 09:44

1403

Євромайдан у Чернігові: нова книга від Сергія Соломахи

Сергій Соломаха

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи, який встановлено на честь початку двох революцій: 2004 та 2013 років. Саме цього дня, але вже у 2023, у бібліотеці ім. Русових відбулось представлення книжки «Чернігівський Євромайдан. Хроніка, факти, спогади». У цій праці в хронологічній послідовності викладені матеріали про події Революції Гідності на Чернігівщині. Упорядником книги став Сергій Соломаха.

"Книга «Чернігівський Євромайдан. Хроніка, факти, спогади» народжувалась прямо під час Євромайдану. Почалось це ще з 14 листопада 2013 року. На той момент завдяки соціальним мережам фактично у прямому режимі потрапляли з місцевих сайтів, це Svoboda.fm, «Сіверщина», «ПіК» та інших. Я їх постійно збирав", - каже Сергій Соломаха, упорядник книги.

Книгу видано за сприяння Українського Інституту національної пам’яті. Сергій Бутко, представник Інституту, каже: Євромайдан є визначальною подією новітньої історії України.

"Революція Гідності або іншими словами – Євромайдан, в історії України періоду Незалежності та і якщо брати всю історію України – це одна із ключових подій, найважливіших. Чому? Тому що вона чітко визначила напрям розвитку України не те що на десятиріччя, на сторіччя. Тобто ми будемо розвиватись як демократична країна, яка буде мати власну державу і народ буде мати дуже добре майбутнє", -зазначив Сергій Бутко, представник Українського інституту національної памʼяті.

Сергій Бутко, представник Українського інституту національної памʼяті

Сергій Бутко

У книзі зібрано 622 витяги з різноманітних джерел, спогади безпосередніх учасників з різних сторін протистояння. Особлива цінність у тому, що багатьох сайтів, які у 2013-му році публікували новини про Євромайдан, нині не існує. Втім, події десятирічної давнини досі живі у пам’яті учасників.

"Я думаю, чернігівці пам’ятають добре наметове містечко біля ОДА на Красній площі. Там були мішки з піском, спочатку були барикади зі снігу, поки він не розтанув. І саме там був центр Революції Гідності чернігівський. Там проводились мітинги майже щодня, а по суботах і неділях проводились великі мітинги. Іноді вони проводились на східцях театру. Безумовно, для Чернігова як і для всієї України це була не просто велика подія, це був злам у свідомості людей", - згадує Володимир Ступак, народний депутат IV скликання, учасник Євромайдану.

Володимир Ступак, народний депутат IV скликання, учасник Євромайдану

Книга видана накладом 150 примірників і слугуватиме цінним джерелом для майбутніх поколінь істориків та всіх, хто хоче розібратись у перипетіях буремного часу Революції Гідності.

"Час Чернігівський" писав про книжки: 

Схожі новини

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

ТОП-переглядів