«єВідновлення»: які громади серед лідерів?

06 ЖОВТНЯ 2023, 09:38

1011

Будинок у Киїнці

Близько 81 мільйона гривень компенсацій за знищені та пошкоджені домівки отримали жителі Чернігівщини в рамках державної програми «єВідновлення». Загалом це більше 700 людей. Найшвидше процес опрацювання відповідних заявок просувається у близьких до обласного центру громадах, які дуже сильно постраждали від російської агресії.

"У нас є територіальні громади-лідери, які досить швидко і ефективно опрацьовують заявки. У першу чергу це Іванівська громада, де 80% заяв розглянуто, Новобілоуська громада, в якій теж майже 80% заяв знаходяться у роботі і Киїнська громада, яка теж досить активно працює у цьому напрямі", - розповів Сергій Куреня, в.о. директора Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОВА. 

Брифінг у Чернігівській ОВА

Брифінг у Чернігівській ОВА

Є і громади-аутсайдери - Киселівська та власне Чернігівська, вони пізно сформували відповідні комісії. А от одна із громад-лідерок, Киїнська, хоч і постраждала дуже серйозно від російської навали, активно відбудовується.

"Киїнська громада дуже постраждала внаслідок навали РФ, збройної агресії. По громаді наразі у нас 1405 заяв, повністю знищено 68 будівель", - розповів Роман Клименко, завідувач сектору архітектури, містобудування та ЖКГ Киїнської сільської ради. 

Працює Роман Клименко, начальник відділу архітектури та містобудування  і ЖКГ Киїнської громади

З травня місяця, з 10-го числа стартувала державна програма «єВідновлення» щодо компенсацій за пошкоджене і знищене майно.

Наразі, каже пан Роман, надійшло 206 заяв, з них 130 – в обробці, відповідна комісія працює практично без вихідних. Близько трьох десятків власників будинків у Киїнській громаді вже отримали кошти на відновлення. Одним із таких домовласників є Віталій Кошель. Його будинок постраждав у перші ж дні вторгнення.

"По моєму будинку також були пошкодження, це сталося 28 лютого, коли Киїнку масово накрили касетними боєприпасами. У моєму будинку постраждали вікна, фасад,  двері – фактично, все. Єдине, що частково вціліли внутрішні роботи, а так все було посічене", - сказав Віталій Кошель, житель Киїнки. 

 

Пан Віталій каже: почав частково відбудовувати житло ще у час активних бойових дій на Чернігівщині, а потім – звернувся до програми «єВідновлення».

"Подав заявку в травні, мабуть, цього року на «єВідновлення», коли вона тільки розпочалась. Протягом двох тижнів до мене прийшла комісія, всі пошкодження зафіксували і наразі мені виплатили компенсацію, зараз займаюсь відновленням фасаду, штукатурні роботи, двері", - каже Віталій. 

Віталій Кошель та Арсен Чепурний

Нагадаємо, державна програма «єВідновлення» стартувала у травні. Відповідно до неї, жителі, житло яких було пошкоджене чи знищене під час активних бойових дій можуть отримати компенсацію від держави, повідомивши про пошкоджене майно в застосунку «Дія» і подати заявку на відшкодування.

село Киїнка

"Час Чернігівський" писав про єВідновлення:

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів