Яковишин вивозить техніку і кукурудзи не сіятиме?

Січ 25, 10:01

14372

Яковишин вивозить техніку і кукурудзи не сіятиме?

Яковишин у полі, позаду - будівлі ТОВ "Земля і воля". Фото Укрінформ

У Бобровицькій громаді тільки й розмов, що 83-річний Леонід Яковишин, генеральний директор ТОВ "Земля і Воля", вивозить техніку. Хто забув: Яковишин — Герой України, колишній нардеп. А ще відомий тим, що платить найбільшу в області орендну плату за паї.

Кажуть, що 41 комбайн і сто тракторів «Джон Дір» вантажать на платформи і везуть до Закарпаття. Туди мають також поїхати працівники, які обслуговуватимуть техніку. Під час окупації області одне з відділень товариства рашисти розбили.

— Товариство є бюджетоутворюючим для нашої громади. Надходження від нього становить 48%. Також воно дає більше тисячі робочих місць. Проте підстав панікувати не бачу, — коментує ситуацію Володимир ДАНІШЕВСЬКИЙ, перший заступник голови Бобровицької міської ради. — Я знайомий з Леонідом Григоровичем більше 20 років, багато знаю з перших вуст. Він уже виплатив за паї більше 150 мільйонів гривень, декому ще й наперед. Техніку, наскільки я зрозумів, планує передати в лізинг, де її обслуговуватимуть співробітники товариства, адже вона дуже дорога. 

Григорович через складну ситуацію навіть обмірковував, щоб земля, а в нього 32 чи 35 тисяч гектарів, рік пробуде під паром. Адже порахував, що вирощувати кукурудзу за існуючих умов нерентабельно. У кращому випадку вийде на нулі. Оскільки дуже дорогі аміак для підживлення та газ для сушіння зерна. Якщо раніше потрібно було заплатити за газ 50 мільйонів, то нині 120. Про це він ще місяців два тому мав розмову з прем’єр-міністром Шмигалем. Адже комерція не повинна бути збитковою. Нині схиляється до того, що, можливо, посіє трохи гречки, пшениці, соняшнику. Думаю, техніка повернеться. Вважаю, що люди без заробітку не залишаться, оскільки на рахунках підприємства є величезні ресурси. І їх достатньо для того, щоб платити всім зарплату навіть за таких умов. До того ж зараз пішов продаж зерна кукурудзи врожаю 2021 року .

— Чим загрожує Ніжинському району така ситуація? — уточнила в Григорія КОВТУНА, голови Ніжинської районної військової адміністрації.

— Нічим. Він планує частину площ засіяти.

— Тобто техніку не назавжди вивозить?

— Якби назавжди, то, думаю, він би вже виїхав за кордон.

— Як вам Яковишин усе пояснив?

— Він не має нічого пояснювати. Іде бізнесовий процес. Вважає, що збиткова ситуація, кукурудзу вирощувати не планує. Хоче, щоб земля відпочила, і на осінь посіяти пшеницю. Бобровицька міська рада в комунікації з ним. Є певні домовленості. Він гарантує оплату праці, плату за землю. Громада тримає ситуацію на контролі.

"Час Чернігівський" писав, що в квітні 2022 року ТОВ "Земля і воля" одним із перших відновило роботу: Посівна: в поле виїхала техніка найбільшого в області агропідприємства.

Джерело: "Вісник Ч" від 19 січня 2023 року, авторка Валентина ОСТЕРСЬКА

Схожі новини

На Чернігівщині полювання заборонене в лісі. А під водою — ні

Вер 28, 20:56

Інтерв’ю

НАШІ ЛЮДИ: про освіту в Чернігівській області розповідає Тетяна Ясочко

Вер 28, 18:06

Ексголові Нової Басані Володимиру Левченку суд дав п’ять років тюрми

Вер 28, 17:08

Нові подробиці скандалу у Чернігові: батьки учнів підозрюють вчителя у розбещенні дітей

Вер 28, 14:55

Фото

У Ніжині прощались із 21-річним лейтенантом Костянтином Ковтуном

Вер 28, 13:44

Матеріали по заступнику «Чернігівводоканалу» Вовку невдовзі передадуть до суду

Вер 28, 12:23

Вiдео

За наполяганням депутатів «Рідного дому» питання охоронних зон Ялівщини знову відклали

Вер 28, 11:31

ТОП-переглядів