Як у громаді організувати тренінги з домедичної допомоги

01 БЕРЕЗНЯ 2024, 18:08

1283

Як у громаді організувати тренінги з домедичної допомоги

Як у громаді організувати тренінги з домедичної допомоги

Територія прифронтових областей України все ще забруднена вибухонебезпечними предметами. Наприклад, згідно з даними ДСНС, близько 4000 га території Чернігівщини заміновано. Тому тренінги з домедичної допомоги є важливими для мешканців цих громад. 

Розповідаємо ШоТам разом з Програмою розвитку ООН в Україні (UNDP), які фінансували тренінги з домедичної допомоги, зокрема, в школах, як подібні заняття організувати у своїй громаді. 

Хто проводить тренінги з домедичної допомоги

«Наша громада розташована на прикордонні, відтак ми скоріше були транзитом для російських збройних сил, а не місцем для боїв. Територія досі не розмінована до кінця. Навряд наші ліси стануть спокійним місцем, де не буде жодної міни, до кінця війни», – говорить директор молодіжного центру «Куб» Володимир Оніщук у Корюківці на Чернігівщині. 

Тут та в інших містах та селах Чернігівської області ГО «Агенція міських ініціатив» реалізує проєкт освітніх тренінгів з домедичної допомоги та інформування про ризики вибухонебезпечних предметів. На таких навчаннях тренерки разом з учасниками(-цями) відпрацьовують алгоритм надання допомоги до приїзду «швидкої» та говорять про те, що варто гарантувати власну безпеку й лише потім рятувати інших. 

«Ми розповідаємо, які дії мають бути першочерговими. Зокрема, наголошуємо на тому, що даємо знання лише про домедичну допомогу. Тобто ми не робимо жодних медичних маніпуляцій, адже завдання домедичної допомоги – якраз дотримати постраждалого до кваліфікованої медичної допомоги», – каже тренерка з домедичної допомоги та інформування про ризики вибухонебезпечних предметів Олександра Стародуб.

Тренерка з домедичної допомоги проводить навчання у молодіжному центрі «Куб» у Корюківці

Тренерка з домедичної допомоги проводить навчання у молодіжному центрі «Куб» у Корюківці. Фото: ШоТам

Тренінги на Чернігівщині та в інших прифронтових областях проводить й Товариство Червоного Хреста України.

«Ми навчаємо людей діяти за алгоритмом «Перш за все безпека рятівника», адже можуть бути повторні обстріли чи обвали. Тож варто викликати ДСНС, поліцію, фахових медиків. Якщо ж небезпеки немає, треба діяти негайно», — пояснює фахівчиня Товариства Червоного Хреста України Олена Охріменко на тренінгу в Ольшанах.

Жителька села Ольшана Чернігівської області вчиться користуватися турнікетом. Інструкторка пояснює, як його правильно затягнути. Фото: ШоТам

Читайте також: Місцеві ходять не до лісу, а на тренінги з домедичної допомоги: досвід громади на Чернігівщині, де вчаться рятувати життя

Які знання можна здобути під час навчання

Учасники тренінгу вчаться: 

  • зупиняти кровотечі;
  • накладати турнікети на кінцівки;
  • робити тампонування;
  • формувати аптечку;
  • використовувати рятувальну ковдру;
  • користуватися засобами, які допомагають надавати домедичну допомогу.

«Такі навчання – можливість здобути знання, які можуть допомогти зберегти життя собі та оточенню. Війна триває, тож ми маємо бути готовими та обізнаними. Вважаю, що такі тренінги мали б бути в шкільній програмі, аби ще змалечку діти здобували такі необхідні навички», – говорить учасник тренінгу Володимир Оніщук з Крюківки.

На тренінгу з домедичної допомоги вчаться зупиняти кровотечі

На тренінгу з домедичної допомоги вчаться зупиняти кровотечі. Фото: ШоТам

Як організувати такий тренінг в громаді

Аби запросити фахівців провести заняття в громаді, потрібно звернутися до обраної організації. Наприклад:

  • «Агенція міських ініціатив» – у Фейсбуці або ж зателефонувавши за номерами +380931234567, +380991765432 (тільки Чернігівська область).
  • Товариство Червоного Хреста України – потрібно зареєструватися на сайті через спеціальну форму. Заняття різної тривалості (від 6 до 48 годин) відбуваються майже в усіх областях України.

Навчання також можна організувати онлайн. Наприклад, на платформі Prometheus є безплатний онлайн-тренінг від інструкторів компанії «Перша допомога та Спецпідготовка. FAST». 

Також багато тренінгів проходить стаціонарно. Наприклад, у Києві, у навчально-тренувальному центрі «КоЛеСо» та в Українській школі порятунку. 

Матеріал створено в партнерстві з Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні та за підтримки Уряду Японії. Серія публікацій реалізується в межах проєкту «Сприяння безпеці людей в Україні шляхом реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною». Думки, висловлені тут, належать авторам і не обов’язково відображають точку зору UNDP в Україні чи Уряду Японії.

Авторка: Валерія Павленко, ШоТам

"Час Чернігівський" писав про таке: «Невидимі» травми війни: що це, як їх виявити й лікувати

Схожі новини

На Чернігівщині поліцейський переїхав чоловіка, що лежав на дорозі

11 ГРУДНЯ 2024, 21:05

"Як ти получився": морпіх познайомився з сином після повернення з полону

11 ГРУДНЯ 2024, 17:20

Війна і пенсія: як гарантовано і повноцінно отримати соцвиплати від держави?

11 ГРУДНЯ 2024, 16:43

Після тяжкої хвороби пішов із життя оборонець Чернігова та Словʼянська

11 ГРУДНЯ 2024, 16:23

ДТП на Чернігівщині: зіткнення легковика та вантажівки забрало життя дівчини

11 ГРУДНЯ 2024, 16:11

Фото

Пожежа у приватному будинку на Чернігівщині: в одній із кімнат знайшли тіло чоловіка

11 ГРУДНЯ 2024, 15:42

Вiдео

Чернігівський Вал прикрасили нові годівнички: їх зробив відомий майстер

11 ГРУДНЯ 2024, 15:19

ТОП-переглядів