Як Геращенко міг вийти з СІЗО? За нього, швидше за все, внесли заставу

06 ВЕРЕСНЯ 2023, 13:34

1393

Як Геращенко міг вийти з СІЗО? За нього, швидше за все, внесли заставу

Віктор Геращенко

Такої думки дотримується юрист та експерт Олександр Гашпар. Зокрема, він заявив, що інформація, де повідомляється, що заступник міського голови Чернігова Віктор Геращенко вийшов з СІЗО - не зовсім повна.

Як відомо, Геращенку інкримінують зловживання владою, яке полягало в купівлі за бюджетні кошти трансформатора для Чернігівської ТЕЦ за завищеною ціною.

І просто так вийти з СІЗО, маючи таке обвинувачення - чиновник не міг.

«Сам він цю інформацію не коментував, але водночас в.о. чернігівського міського голови Олександр Ломако підтвердив Суспільному цю інформацію та повідомив, що Віктор Геращенко вийшов із СІЗО два тижні тому. 15 серпня Вищий антикорупційний суд змінив йому запобіжний захід.

Юрист наводить такі аргументи:

  1. Вищий антикорупційний суд розглядає тільки ті справи, які підслідні НАБУ, натомість досудове розслідування в справі Геращенко здійснює СБУ.
  2. Вищий антикорупційний суд розглядає тільки ті справи, де фігурують посадові особи органів місцевого самоврядування, посади яких віднесено до першої та другої категорій посад. А заступник міського голови міста обласного значення - це третя категорія посад.
  3. В ухвалі Київського апеляційного суду від 18.07.2023р., яким запобіжний захід Геращенко був залишений без змін до 17 серпня включно чітко вказано, що ця ухвала оскарженню не підлягає.

  1. В реєстрі судових рішень відсутні відповідні рішення ВАКС від 15 серпня цього року про скасування запобіжного заходу Геращенко (що не дивно, оскільки навіть в теорії ВАКС не міг розглядати цю справу).

"Тож, висновок: ймовірніше за все, хтось вніс за Віктора Геращенко заставу в розмірі понад 32 мільйона гривень і не захотів цього афішувати", резюмує юрист.

"Час Чернігівський" писав про таке: Головний комунальник Ніжина постане перед судом за обвинуваченням у розтраті 900 тис грн

Схожі новини

Вiдео

Підірвали банк у Чернігові і втекли: поліція показала відео затримання грабіжників

30 ТРАВНЯ 2024, 19:33

Весняна посівна на фініші: аграрії Чернігівщини - у трійці лідерів

29 ТРАВНЯ 2024, 17:22

Фото

Перша віцепремʼєрка-чернігівка на виставці пожтехніки мимоволі прорекламувала продукцію з Прилук

29 ТРАВНЯ 2024, 16:41

Фото

Публічний простір з'явиться у громаді на Чернігівщині. Над концептом працює дизайнер

29 ТРАВНЯ 2024, 15:23

Фото

Учениця викраденого рашистами Анатолія Сірого зі Сновщини мріє про волейбольний турнір на його честь

29 ТРАВНЯ 2024, 14:15

Мріє зберегти школу та запрошує сім’ї з дітьми. Читайте у "Віснику"

29 ТРАВНЯ 2024, 13:23

Корейська "швидка" рятує життя у прикордонній громаді

29 ТРАВНЯ 2024, 12:37

ТОП-переглядів