Як Геращенко міг вийти з СІЗО? За нього, швидше за все, внесли заставу

Вер 06, 13:34

940

Як Геращенко міг вийти з СІЗО? За нього, швидше за все, внесли заставу

Віктор Геращенко

Такої думки дотримується юрист та експерт Олександр Гашпар. Зокрема, він заявив, що інформація, де повідомляється, що заступник міського голови Чернігова Віктор Геращенко вийшов з СІЗО - не зовсім повна.

Як відомо, Геращенку інкримінують зловживання владою, яке полягало в купівлі за бюджетні кошти трансформатора для Чернігівської ТЕЦ за завищеною ціною.

І просто так вийти з СІЗО, маючи таке обвинувачення - чиновник не міг.

«Сам він цю інформацію не коментував, але водночас в.о. чернігівського міського голови Олександр Ломако підтвердив Суспільному цю інформацію та повідомив, що Віктор Геращенко вийшов із СІЗО два тижні тому. 15 серпня Вищий антикорупційний суд змінив йому запобіжний захід.

Юрист наводить такі аргументи:

  1. Вищий антикорупційний суд розглядає тільки ті справи, які підслідні НАБУ, натомість досудове розслідування в справі Геращенко здійснює СБУ.
  2. Вищий антикорупційний суд розглядає тільки ті справи, де фігурують посадові особи органів місцевого самоврядування, посади яких віднесено до першої та другої категорій посад. А заступник міського голови міста обласного значення - це третя категорія посад.
  3. В ухвалі Київського апеляційного суду від 18.07.2023р., яким запобіжний захід Геращенко був залишений без змін до 17 серпня включно чітко вказано, що ця ухвала оскарженню не підлягає.

  1. В реєстрі судових рішень відсутні відповідні рішення ВАКС від 15 серпня цього року про скасування запобіжного заходу Геращенко (що не дивно, оскільки навіть в теорії ВАКС не міг розглядати цю справу).

"Тож, висновок: ймовірніше за все, хтось вніс за Віктора Геращенко заставу в розмірі понад 32 мільйона гривень і не захотів цього афішувати", резюмує юрист.

"Час Чернігівський" писав про таке: Головний комунальник Ніжина постане перед судом за обвинуваченням у розтраті 900 тис грн

Схожі новини

Фото

Повстала з руїн: на Чернігівщині відновили козацьку церкву

Гру 05, 13:11

Полишив Шрі-Ланку заради захисту Чернігова: помер від ускладнень після поранення оборонець Дмитро Єршов

Гру 05, 12:18

Ганні Тихоновській видалили селезінку із нагноєнням: «Боліло вже так, що... не можу розказати".

Гру 05, 11:04

На Чернігівщині подешевшав торфобрикет

Гру 05, 09:45

Російська ДРГ вбила військового-лісівника на прикордонні Чернігівщині

Гру 05, 07:32

Здоровенька дівчинка з Ічні народилася дорогою до пологового у швидкій

Гру 04, 20:24

На Чернігівщині поховали 29-річного бійця, який загинув на Луганщині

Гру 04, 17:20

ТОП-переглядів