Як чернігівець став сапером у Швейцарському фонді з протимінної діяльності

03 ВЕРЕСНЯ 2022, 16:22

1417

Як чернігівець став сапером у Швейцарському фонді з протимінної діяльності

Ігор Бедуля

Чернігівець Ігор Бедуля вісім років служив у лавах Збройних Сил України. Торік контракт закінчився, і чоловік вирішив розпочати мирне життя. Після невдалих спроб самотужки знайти роботу, за допомогою звернувся до Чернігівського міського центру зайнятості, де йому розповіли про Швейцарський фонд з протимінної діяльності FSD Ukraine. Відтак колишній військовий став сапером.

Швейцарський фонд з протимінної діяльності FSD Ukraine — міжнародна благодійна організація, що працює в нашій країні з 2015 року, інформуючи населення про мінну небезпеку та проводячи гуманітарне розмінування територій. До слова, нині третина Чернігівщини вважається забрудненою мінами.

«Робота сапера мене зацікавила, — каже Ігор. — Я вже мав військовий досвід, був добре знайомий з різними видами боєприпасів і розумів ризики та особливості нової роботи».

Після вдалої співбесіди у роботодавця, Ігор пройшов безкоштовне навчання і був працевлаштований. Тепер він займатиметься гуманітарним розмінуванням. Воно відрізняється від звичайної ліквідації мін. Гуманітарне розмінування – це комплексний підхід до усієї території, де тривали бойові дії. Після нього місцевість вважається безпечною й придатною до використання. Завдання саперів з гуманітарного розмінування: обстежити територію, виявити боєприпаси, позначити небезпеку знаками, які попереджають про міни, щоб обмежити доступ цивільних. Потім інформацію про вибухонебезпечні предмети передають відповідним структурам. Фахівці виїжджають на місце та знешкоджують боєприпаси.

Швейцарський фонд з протимінної діяльності FSD Ukraine гарантує своїм працівникам  офіційне працевлаштування, гідну заробітну плату, страхування життя і забезпечує спецодягом, засобами захисту, саперським обладнанням. Спеціальна освіта чи військовий досвід не потрібні. Навчають усім потрібним знанням та навичкам фахівці фонду. Працюють сапери лише на територіях, де не проходять бойові дії, та на певній відстані від міжнародних кордонів України, щоб бути поза зоною досяжності ворожої артилерії.

Наразі Фонд розширює штат і потребує нових співробітників. Працювати саперами можуть не лише чоловіки, а й жінки.

Час Чернігівський писав про родину, дебатько і син служать в одному батальйоні.

Джерело: Чернігівський обласний центр зайнятості

Схожі новини

Фото

Чернігівські артефакти – в акт капітуляції рф

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 16:30

Інтерв’ю

Морпіхи-чернігівці досі у полоні: Дениса засудили на 18 років, а Олега кинули в мордовські табори

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:10

Фото

Жінка з Чернігівщини уже 41 рік - зооволонтерка. Скількох тварин змогла врятувати

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 13:42

Було безкоштовно, а стало за гроші: скільки коштує вивіз сміття і чому треба купувати спеціальні мішки

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:39

Скільки посадовців з Чернігівщини задекларували крипту

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:20

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

ТОП-переглядів