Екологи пояснюють наслідки повені: наповняться водойми і колодязі, а у воду потраплять пестициди

27 ТРАВНЯ 2022, 14:48

2640

Весняна повінь на Десні вже днями досягне свого піку, а от на малих річках йде спад рівнів води. Цьогоріч води багато, кажуть метеорологи. Але поки це не рекорд. Взагалі цієї весни маємо аж дві хвилі водопілля. Перша була у березні, а друга почалася в середині квітня і повязана з потужними опадами на півночі Чернігівщини.

"Наш пост Новгород-Сіверський зафіксував 240 мм опадів зафіксував за 2 тижні. Це третина річної норми. І ось ця вода дощова наклалась на сніг, що танув в брянській області і сформувалася 2 висока хвиля повені, яка продовжується до сих пір", - каже Тетяна Полєвік, начальник відділу гідрології чернігівського центру з гідрометеорології.

Велика вода - це загалом позитивно для екосистем Чернігівщини, кажуть екологи. Підняття рівня грунтових вод має також  наповнити колодязі спустошені зневодненням минулих років, що важливо для багатьох громад області.

"Відновлюються природні екосистеми, збільшується нерест риби, наповнюється басейн річки і приток Десни. Це робить менш можливими пожежі на торфовищах, які також у минулі роки траплялися. Сподіваємося , що в цьому році проблем з відсутністю в колодязях води не буде в такому обсязі, в якому було в минулих роках", - пояснює Катерина Сахневич, директорка департаменту екології і природних ресурсів Чернігівської ОВА.

Та все ж є і негативна складо.ва повені. Змиється родючий шар грунту та потраплять органічні рештки. Велику загрозу становлять розорені недобросовісними аграріями прибережні смуги річок, які нині затопило. Адже у воду потраплять добрива та хімікати. Від цього постраждають не тільки люди, а перш за все мешканці річок та водойм. 

"Потрапляють часточки грунту оргагічної біомаси і викликають цвітіння води, мінеральні добрива пестициди, які раніше внесені також потрапляють у водне середовище і викликають процеси негативні для всього живого. Порушується природна цілісність луків, це може викликати ерозійні процеси. подальша ерозія. втрачаємо родючий грунт, родючі горизонти",  - аргументує Юрій Карпенко, завідувач кафедри екології Національного університету "Чернігівський колегіум".

Цьогорічна повінь наповнить зміліли від посухи річки, ставки та колодязі Чернігівщини. Але одного року великої води може бути замало, аби переломити ті посушливі тенденції, які спостерігають екологи з 90х років.

Схожі новини

На Чернігівщині розслідують загадкову смерть дитини

21 ЛЮТОГО 2024, 20:43

Модульні будинки, гарячі обіди, робота людям: як БФ «До України з любов’ю» допомагає Чернігівщині

21 ЛЮТОГО 2024, 18:44

Фото

Майже 60 років разом: подружжя, яке втратило дім, але не любов

21 ЛЮТОГО 2024, 17:05

Фото

Розбирають завали "під нуль": чернігівці долучаються до відновлення країни

21 ЛЮТОГО 2024, 16:11

Помер боєць з Чернігівщини, який отримав тяжкі опіки в бою

21 ЛЮТОГО 2024, 15:48

Фото

Чернігівка розповіла про зустріч з російським генералом та його сином

21 ЛЮТОГО 2024, 14:56

Фото

Енергетики відновлюють обладнання, пошкоджене через бойові дії

21 ЛЮТОГО 2024, 13:22

ТОП-переглядів