Вручення повістки під запис бодікаму: ноу-хау від Чернігівського військкомату

29 ЧЕРВНЯ 2023, 13:40

2185

Вручення повістки під запис бодікаму: ноу-хау від Чернігівського військкомату

Фото ілюстративне

Камери вмикають на початку патрулювання і вимикають вже тоді, як приходять до робочого кабінету здавати техніку. Вона фіксує все, що відбувається під час обходу містом.

Таким чином, військовослужбовці Чернігівського обʼєднаного міського ТЦК та СП чи не перші в Україні виходять на щоденні патрулювання та здійснення заходів оповіщення громадян, використовуючи нагрудні камери, по типу як у патрульних.

Телеканал «Київ»  зняв розлогий сюжет на цю тему.

Про відеозйомку військові за інструкцією заздалегідь попереджають чернігівців.

- Ми перепитуємо у громадян чи стали вони на військовий облік, якщо не стали - то уточнюємо причини. Якщо у людини при собі є лист бронювання чи відстрочки - це автоматично означає, що вона вже стоїть на військовому обліку, - говорить Ярослав Лузань, один з офіцерів Чернігівського ОМТЦК та СП.

Ті громадяни, які майже за півтора року повномасштабної війни й досі не стали на військовий облік отримують від військовослужбовців ТЦК та СП облікову повістку. Варто наголосити, що облікова повістка - це ще не прямий призов до армії, а просто запрошення до територіального центру комплектування для постановки на військовий облік, проходження ВЛК або уточнення військово-облікових даних громадян.

- Вручення бойової повістки відбувається тільки після того, як людина вже пройшла ВЛК, професійно-психологічний відбір, ми запропонували їй долучитися до кількох різних військових частин та точно знаємо кого і куди відправляємо, - пояснив начальник Чернігівського обласного ТЦК та СП полковник Олег Гончарук. Також він нагадав, що ухилення від призову по мобілізації (тобто неявка громадян до ТЦК та СП у разі вручення їм облікової чи бойової повістки без поважних причин) тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність (яка саме - залежить від ступеня тяжкості правопорушення).

Громадяни часто не розуміють, чому до них підходять на вулиці та вручають повістки, навіть якщо вони перебувають не за місцем постійного проживання. Саме тому важливо нагадати, що не так давно Уряд вніс зміни до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки щодо уточнення їх завдань та функцій, які передбачають можливість вручення повістки військовозобов'язаним незалежно від місця їхнього перебування на військовому обліку, про що військовослужбовці територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Чернігівщини також інформують громадян під час заходів оповіщення.

- Вийшли за двері, увімкнули камеру, розпочали патрулювання та оповіщення. По завершенню бодікамери здаються, відео на них переглядаються, військовослужбовці доповідають про проведену роботу, у тому числі про випадки конфліктних ситуацій, - пояснив алгоритм дій військовослужбовців, які беруть участь у заходах оповіщення, заступник начальника Чернігівського ОМТЦК та СП підполковник Олександр Луговський.

Відеофіксація - це, у першу чергу, стримувальний фактор і захист потенційних призовників та самих військовослужбовців, що підтвердив правозахисник Едуард Багіров. Він нагадав про випадки, коли громади України відкрито погрожують військовослужбовцям ТЦК та СП і застосовують до них образливі вислови, тож відеофіксація у цьому випадку грає роль не тільки стримувального фактору, а й доказу законності дій працівників ТЦК та СП.

Усі відео, записані з бодікамер під час патрулювань, певний час зберігаються у територіальному центрі комплектування на випадок, якщо виникне необхідність їх використання для обʼєктивного розбору будь-якої конфліктної ситуації.

"Час Чернігівський" писав про військомат: 

Схожі новини

Як вибрати дитячу коляску: все, що потрібно знати батькам

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:14

У військо пішли 46 в'язнів Менської виправної колонії

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:13

У ТЦК в Чернігівській області змінились контактні телефони

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

Фото

У громаді на Чернігівщині жителів прикордоння заселяють у модульні будиночки

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:17

Фото

У Чернігові інноватори виготовляють накладки на протези і переробляють пластик

25 ЧЕРВНЯ 2024, 15:18

Цивілізована вбиральня запрацювала у прикордонній громаді. Містяни відгукуються по-різному

25 ЧЕРВНЯ 2024, 14:12

Ексчиновниця Чернігівської ОДА планує стати професійним кармологом

25 ЧЕРВНЯ 2024, 12:38

ТОП-переглядів