Волонтер на побігеньках: як колишній чиновник юзає сільського "блогера"

21 ГРУДНЯ 2023, 11:28

3758

Волонтер на побігеньках: як колишній чиновник юзає сільського "блогера"

Іванов та Серік

Завершився суд у справі захисту честі, гідності та ділової репутації – Андрій Подорван вимагав спростувати поширену проти нього неправдиву інформацію про крадіжку 17 тисяч євро. Апеляційний суд задовольнив позов Подорвана - тепер так званий "блогер" Олег Серик має спростувати поширену брехню.

Втім, цей випадок виявився не тільки про "блогера", а про того, хто насправді стоїть за Сериком і, можливо, дає йому вказівки поширювати брехню в Фейсбуці.

Брехня у ФБ

«Історія почалась ще у січні 2023 року. Такий собі «блогер» Олег Серік почав поширювати проти мене в Фейсбуці неправдиву інформацію. Ніби-то я вкрав у волонтерів 17 тисяч євро, що надав благодійний фонд зі Швейцарії. Звісно, це неправда. Я подав в суд і вимагав, щоб Серік спростував інформацію. Найцікавіше, що до цього випадку я навіть не був знайомий із Серіком. Але знав, що він співпрацював з Дмитром Івановим (Дмитро Іванов – заступник голови Чернігівської ОВА, які відповідав, у тому числі, за питання гуманітарної допомоги в ОВА – ред.) щодо роздачі хліба, осовоєння будматеріалів, пиломатеріалів та іншої гуманітарної допомоги. Найцікавіше, що Серік почав обливати брудом у Фейсбуці працівників ОДА відразу після звільнення його "партнера". Не знаю як інші, а я подав до суду».

Ось цей пост у версії від 23 січня 2023 року.

«До речі, Серік кілька разів редагував пост. Напевно, не знав, що можна подивитись початкову позицію. Потім ще й видалив. І написав інший", - каже Подорван.

Виявилось, що "блогер" Серік взагалі не мав стосунку до цього випадку, а отже - хтось доручив йому написати йому брехню в ФБ.

«У березні 2022 року на мене вийшли волонтери із Чернігова. Для них благодійники зі Швейцарії хотіли за 9 тис. євро купити бус. Але потрібна була організація та рахунок у євро. Я зголосився допомогти. Ми швидко оформили переказі і за договором купили бус – саме такий, який і просили волонтери. Вся документація прозора, на сайті ГО навіть звіт про це є. І самі волонтери записували відео і дякували на придбаний бус. Яким же було моє здивування, коли через рік якийсь Серік написав, що я вкрав ці гроші і вимагав дати йому ці гроші».

Справа тягнулась майже 7 місяців. Спершу Серік не з’являвся в суд.

«На підготовчому засіданні Сєрік заявив, що доведе свою правоту, понаписує запити в різні інстанції і навіть у Швейцарію. Це є у матеріалах справи і навіть у коментарях ЗМІ. Але після того, як у нього з’явився адвокат, Серік раптом змінив позицію. Каже, не памʼятає чи писав цей пост», - розповів Андрій Подорван.

Позиція Серика

«Не доведено, що це сторінка у Фейбсуці саме Серіка і що саме він писав цей пост», - заявив під час дебатів адвокат Серіка Олексій Кінебас.

«Знаєте, скільки разів мою сторінку зламували?», - скаржився Серік під час суду.

А на пряме запитання, чи він писав цей пост, Серік відповів: "Ні".

Читати також: Плутається у показах і скаржиться на погану памʼять: "волонтер" у суді відповідає за пост Фейсбуці

«Зі мною зв’язувались представники благодійного фонду зі Швейцарії, сказали, що я правильно зробив, що подав до суду», - каже Андрій Подорван, - «Я до речі не просив ніяких моральних компенсацій. Може чули, один одіозний нардеп колись подавав на іншого в суд і писав що у нього від нервів волосся повипадало. Так от, я звісно, до таких методів не вдавався. Просто вимагав, щоб Серік спростував неправдиву інформацією».

Рішення суду

У грудні ц.р. апеляційний суд визнав поширену Серіком у Фейбуці інформацію недостовірною. А сам він має спростувати свої звинувачення на адресу Андрія Подорвана у соцмережах. 

"Гарний і корисний кейс для обох сторін, я вважаю. Для мене – у тому, що за справедливість варто поборотись. Для відповідача-«блогера» - що обливати брудом у Фейсбуці може і не зійти з рук", - написав Подорван у ФБ.

«Найбільше прикро, що ця вся справа дійде до благодійників зі Швейцарії. І це точно не додасть Чернігівщині та й країні загалом шансів отримувати таку необхідну підтримку. А все чому: бо хтось шось ляпнув у Фейсбуці і не може взяти на себе відповідальність за свої ж слова», - каже Подорван.

Дмитро Іванов та Олег Серік

Те, що за берхливими дописами Серіка у ФБ стоїть Іванов, окрім Подорвана, вважає і депутатка міської ради Марина Семененко.

"Абсолютно зрозуміло, що це маріонетка, і їм хтось керує. Для тих, хто хоч трохи слідкував за діяльністю цього волонтерського пункту пана Серіка, він бачив, що там було обличчя пана Іванова. Про це писали вже, що якраз «антикорупційна» діяльність пана Серіка почалась якраз після того, як був звільнений пан Іванов. А до того Серік приймав нагороди від обласної державної адміністрації, казав, що вони молодці, і все таке, - вважає Марина Семененко... - Є ще третя людина, яка також стоїть за ними всіма: це пан Халімон Павло, народний депутат. У них близькі стосунки з паном Івановим, вони давні друзі. 


Нагадаємо, Павло Халімон (нардеп від "Слуги Народу") відомий після скандалу із розкішним маєтком, який він придбав під час вторгнення: Павло Халімон може втратити свій шикарний маєток на Печерську, якщо встановлять, що він не мав на нього грошей. А також підтримкою УПЦ МП: "Слуга Народу" із Чернігівщини виступив на захист московської церкви.


Дмитро Іванов (голова фракції "Слуги Народу" в обласній раді), який, за даними "Часу Чернігівського", допомагав Серику і надавав йому гуманітарки на десятки тисяч, прилаштував його у свій фонд, теж мовчить і на запитання "Часу Чернігівського" відповіді не надав.

"Час Чернігівський" звернувся за коментарем до Дмитра Іванова. Ось що ми спитали у нього:

  • Чи були у Вас спільні проекти, повʼязані із гуманітаркою, будівельними матеріалами із Олегом Серіком під час Вашої роботи в Чернігівській ОВА?

  • Чи надавали Ви, або чи давали Ви вказівки посадовцям ОВА надавати Олегу Серіку гуманітарну допомогу, будівельні матеріали тощо. Чи вівся облік таких матеріалів в ОВА?

Втім на час публікації відповідей ми не отримали. У разі, якщо Іванов прокоментує, ми додамо це до матеріалу, або зробимо окремий.

* * *

«Час Чернігівський» писав про фейкових волонтерів: 

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів