Виробляють пелети і переходять на переробку: як аграрії з Чернігівщини використали державний грант

Вер 16, 10:55

445

На підприємстві

Ще одне аграрне підприємство Чернігівщини цього разу з Мринської громади придбало лінію з виробництва пелет. Потрібно сушити зерно, опалювати приміщення. Потреба близько 100 тон на сезон. Планували придбати таку лінію давно. Нещодавно взяли участь у державній програмі єРобота і отримавши грант, на підприємстві змогли втілити свої плани в життя.      

"Хотілося давно, не було можливості. Дякуючи програмі, виграли грант 50% на 50%. Довго чекали поки виготовлять лінію, слава Богу, зробили. Перші гранули є. Ми робимо 2х видів: з тирси і з соломи плануємо. Ще з шолухи.  Олійну лінію поставимо, то відходи будуть і пелети з соняшника", - розповідає Сергій Голодний, керівник підприємства.

Власник підприємства радіє державній допомозі

Сергій Голодний

Працівників на лінії - троє. Навчилися швидко. Працюють вже близько двох тижнів. Кожен відповідає за свій технологічний процес. Головне – слідкувати за безперебійною роботою техніки: перевіряти тиск, температуру. Ця лінія може працювати круглий рік, аби була сировина. Може виробляти до 300 кілограмів пелет за годину.  

На підприємстві, що виробляє пелети 

"Привозиться тирса. Один подає в пилосос. Там дробилка є, яка перебиває велику щепу. Потім все йде у гранулятор. Далі у топку з вентилятором, а вже потім на матрицю. Отакі пелети виходять", - показує Леонід, працівник підприємства

Працівник пояснює як працює лінія із виробництва пелет

Леонід

Так виглядає продукція підприємства

Аграрії кажуть, що грантова підтримка держави зараз дуже потрібна. Багато підприємств переходять на переробку, бо є проблеми з транспортуванням зерна. Та й на селі треба створювати робочі місця.  

"Щоб був замкнутий цикл, щоб не продавати сировину, а продукцією, щоб були створені робочі місця. Стараємося. Маслопрес закупили. Будемо ставити лінію. Подалися на грант ООН, хочемо гречаний завод ставити. На даний час порти закриті, потрібна переробка. Робочі місця – пріоритет, щоб село жило і отримували зарплати. Завдяки таким програмам створюються робочі місця", - каже Сергій Голодний

Вже 11 переробних підприємств Чернігівщини змогли отримати державні гранти на суму близько 50 мільйонів гривень.

"Час Чернігівський" писав про бізнес на Чернігівшині:

Схожі новини

В Остерській громаді поховали бійця, який загинув у бою на Запоріжжі

Вер 22, 07:55

Михайло Харченко палив зілля і сам обгорів

Вер 21, 18:43

«Галс Агро» розповіла, чому вирішила попри війну запустити перший біометановий завод на Чернігівщині

Вер 21, 17:27

На День міста снайперська гвинтівка "Чернігів" вже працює на фронті

Вер 21, 15:07

Голова АРМА Олена Дума про облгази Фірташа: «Ми фіксуємо відсутність доходів до бюджету»

Вер 21, 14:31

Микола Супрун із Куликівщини віддав на ЗСУ власне авто

Вер 21, 13:26

Вiдео

Двох дітей в один день збили у Чернігові на пішохідних переходах: оприлюднено відео

Вер 21, 12:52

ТОП-переглядів